Wiadomości z Zabrza

Ponad stu uczestników i 130 stopni do pokonania. Podsumowanie biegu "Ciśniemy na wieżę"

  • Dodano: 2021-09-06 14:15

W ubiegłą niedzielę ponad stu zawodników wzięło udział w nietypowych zawodach „Ciśniemy na wieżę” na terenie niedawno zrewitalizowanej Wieży Ciśnień w Zabrzu. Mieli do pokonania siedem pięter i ponad 130 stopni.

Ubiegły weekend był przepełniony wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Jednym z takich wydarzeń były dość nietypowe zawody „Ciśniemy na wieżę”, które odbywały się w niedzielę 5 września na terenie zabrzańskiej Wieży Ciśnień.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Bieg był dość nietypowy, ponieważ odbywał się w dobudowanej do zabrzańskiej wieży klatce schodowej. Start znajdował się przy wejściu do klatki schodowej, a meta na szczycie pomiędzy dobudówką i Wieżą Ciśnień. Uczestnicy mieli do pokonania siedem pięter i około 130 stopni.

Wyniki biegu „Ciśniemy na wieżę” w Zabrzu

Na podium w klasyfikacji kobiet stanęły: Katarzyna Wróbel, Katarzyna Osowska oraz Katarzyna Honcek, a w klasyfikacji mężczyzn: Adrian Bednarsk, Patryk Sosna oraz Tomasz Sadło.

Zwycięscy na pierwszych trzech miejscach w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali statuetki, natomiast każdy uczestnik, który przekroczył linię mety, otrzymał medal.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Bartłomiej Szewczyk i zabrzańscy radni. Była to dobra okazja, aby zobaczyć zabrzańską Wieżę Ciśnień po niedawno zakończonej rewitalizacji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.