Wiadomości z Zabrza

Ponad stu uczestników i 130 stopni do pokonania. Podsumowanie biegu "Ciśniemy na wieżę"

  • Dodano: 2021-09-06 14:15

W ubiegłą niedzielę ponad stu zawodników wzięło udział w nietypowych zawodach „Ciśniemy na wieżę” na terenie niedawno zrewitalizowanej Wieży Ciśnień w Zabrzu. Mieli do pokonania siedem pięter i ponad 130 stopni.

Ubiegły weekend był przepełniony wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Jednym z takich wydarzeń były dość nietypowe zawody „Ciśniemy na wieżę”, które odbywały się w niedzielę 5 września na terenie zabrzańskiej Wieży Ciśnień.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Bieg był dość nietypowy, ponieważ odbywał się w dobudowanej do zabrzańskiej wieży klatce schodowej. Start znajdował się przy wejściu do klatki schodowej, a meta na szczycie pomiędzy dobudówką i Wieżą Ciśnień. Uczestnicy mieli do pokonania siedem pięter i około 130 stopni.

Wyniki biegu „Ciśniemy na wieżę” w Zabrzu

Na podium w klasyfikacji kobiet stanęły: Katarzyna Wróbel, Katarzyna Osowska oraz Katarzyna Honcek, a w klasyfikacji mężczyzn: Adrian Bednarsk, Patryk Sosna oraz Tomasz Sadło.

Zwycięscy na pierwszych trzech miejscach w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali statuetki, natomiast każdy uczestnik, który przekroczył linię mety, otrzymał medal.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Bartłomiej Szewczyk i zabrzańscy radni. Była to dobra okazja, aby zobaczyć zabrzańską Wieżę Ciśnień po niedawno zakończonej rewitalizacji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.