Wiadomości z Zabrza

W niedzielę zawody „Ciśniemy na wieżę”

  • Dodano: 2021-09-01 13:45

W niedzielę 5 września odbędzie się bieg „Ciśniemy na wieżę” w niedawno zrewitalizowanej zabrzańskiej Wieży Ciśnień.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 września o 13:00 na terenie zabrzańskiej Wieży Ciśnień, położonego we Zabrzu przy ul. Jana Zamoyskiego 2.

Bieg „Ciśniemy na wieżę” w Zabrzu

Bieg będzie odbywał się w dobudowanej klatce schodowej obok Wieży Ciśnień. W trakcie trwania biegu dopuszcza się korzystanie ze znajdującej się przy schodach poręczy. Początek trasy znajduje się przy wejściu do klatki schodowej, a koniec na szczycie w łączniku pomiędzy klatką schodową a Wieżą Ciśnień.

Jak informują organizatorzy, start zawodników będzie następował kaskadowo po otrzymaniu zgłoszenia, że zawodnik poprzedzający minął linię mety. Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy po 10 osób. Po każdej z grup nastąpi dezynfekcja sprzętu oraz zjazd na dół zawodników, którzy ukończyli bieg. Zawodnicy będą startować według kolejności nadanych im numerów startowych.

Zwycięscy na miejscach I-III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają statuetki, natomiast każdy uczestnik, który przekroczy linię mety, otrzyma medal.

Jak informuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, rewitalizacja Wieży Ciśnień dobiegła już końca. Aktualnie trwa w niej montowanie wystawy „CARBONEUM”, którą już niedługo będą mogli podziwiać mieszkańcy Zabrza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również