Wiadomości z Zabrza

W niedzielę zawody „Ciśniemy na wieżę”

  • Dodano: 2021-09-01 13:45

W niedzielę 5 września odbędzie się bieg „Ciśniemy na wieżę” w niedawno zrewitalizowanej zabrzańskiej Wieży Ciśnień.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 września o 13:00 na terenie zabrzańskiej Wieży Ciśnień, położonego we Zabrzu przy ul. Jana Zamoyskiego 2.

Bieg „Ciśniemy na wieżę” w Zabrzu

Bieg będzie odbywał się w dobudowanej klatce schodowej obok Wieży Ciśnień. W trakcie trwania biegu dopuszcza się korzystanie ze znajdującej się przy schodach poręczy. Początek trasy znajduje się przy wejściu do klatki schodowej, a koniec na szczycie w łączniku pomiędzy klatką schodową a Wieżą Ciśnień.

Jak informują organizatorzy, start zawodników będzie następował kaskadowo po otrzymaniu zgłoszenia, że zawodnik poprzedzający minął linię mety. Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy po 10 osób. Po każdej z grup nastąpi dezynfekcja sprzętu oraz zjazd na dół zawodników, którzy ukończyli bieg. Zawodnicy będą startować według kolejności nadanych im numerów startowych.

Zwycięscy na miejscach I-III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają statuetki, natomiast każdy uczestnik, który przekroczy linię mety, otrzyma medal.

Jak informuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, rewitalizacja Wieży Ciśnień dobiegła już końca. Aktualnie trwa w niej montowanie wystawy „CARBONEUM”, którą już niedługo będą mogli podziwiać mieszkańcy Zabrza.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.