Wiadomości z Zabrza

Bezrobocie w Zabrzu dawno nie było tak niskie!

  • Dodano: 2024-01-18 10:45

Jeszcze przed restrukturyzacją przemysłu ciężkiego bezrobocie w Zabrzu wynosiło ponad 23%. Dzięki odpowiednio przeprowadzonym przez miasto działaniom, pod koniec ubiegłego roku wynik zmniejszył się do zaledwie 3,9%.

Poziom bezrobocia w Zabrzu najniższy od czasów przemian ustrojowych

W listopadzie 2023 roku wskaźnik bezrobocia w Zabrzu wyniósł zaledwie 3,9%. Jak informuje prezydent Zabrza, było to wynikiem odpowiednio przygotowanej i konsekwentnie wdrażanej strategii rozwoju gospodarczego. Wcześniej z powodu niezależnej od miasta restrukturyzacji przemysłu ciężkiego konieczne było zlikwidowanie dużych zakładów pracy między innymi kopalń oraz hut, które dawały zatrudnienie wielu mieszkańcom Zabrza. Przez restrukturyzację bezrobocie w Zabrzu wynosiło ponad 23%. To ogromna różnica w porównaniu z wynikiem z listopada ubiegłego roku.

Jak niższe bezrobocie wpłynie na Zabrze oraz jego mieszkańców?

Pokonanie problemu bezrobocia korzystnie wpłynie na dalszy rozwój miasta. Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała, że dzięki uporaniu się z bezrobociem, możliwe jest podjęcie kolejnych istotnych działań związanych głównie z budową nowych osiedli, tworzeniem ścieżek rowerowych, tężni solankowych, wodnych placów zabaw oraz Geoparku. Według prezydent Zabrza, dzięki prawidłowo wykonanej transformacji pogórniczej, miasto stało się miastem między innymi medycyny i nowoczesnych technologii.

– Właściwie przeprowadzona transformacja pogórnicza sprawiła, że z miasta węgla i stali Zabrze stało się miastem: medycyny, nauki, kultury, sportu, turystyki poprzemysłowej i nowoczesnych technologii. Jednak przede wszystkim Zabrze to miasto wspaniałych ludzi, bez których sukces ten nie zostałby osiągnięty – przekazała Małgorzata Mańka-Szulik w mediach społecznościowych.

Uważacie, że 3,9% to dobry wynik, czy sądzicie, że może być jeszcze lepiej?

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zabrzański obywatel

    Bo wszyscy bezrobotni , pracują po za Zabrzem albo wyjechali z Zabrza.Gdzie w Zabrzu można pracować?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również