Wiadomości z Zabrza

Akcja "Uwolnij z nami swoje książki", czyli bookcrossing w Szybie Maciej

  • Dodano: 2021-07-16 13:15, aktualizacja: 2021-07-16 14:47

W zabrzańskim Szybie Maciej pojawiła się niepozorna biblioteczka. Ma ona promować ideę bookcrossingu, czyli bezpłatnego przekazywania książek z rąk do rąk i rozpowszechniania literatury.

Szyb Maciej ruszył z akcją "Uwolnij z nami swoje książki". Kilka dni temu w Bistro postawiono biblioteczkę, która ma służyć do bookcrossingu. Zasada jej działania jest prosta - książkę można przeczytać na miejscu, a jeśli się spodoba, można zabrać ją do domu.

– Zachęcamy do odwiedzenia naszego obiektu i uwalniania książek! Oczywiście przyjmujemy także nowe pozycje, które stopniowo będziemy uzupełniać w naszej kolekcji – przekazuje Mateusz Wróbel, kierownik marketingu i promocji zabrzańskiego Szybu Maciej.

Czym jest bookcrossing?

Jak podaje Fundacja Bookcrossing Polska, bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. W tym celu można zostawiać je w miejscach publicznych lub w specjalnie do tego przygotowanych półkach i regałach. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker, który swój pomysł nazwał bookcrossingiem.

– To niekonwencjonalna forma dzielenia się literaturą w najprostszej formie - bezpłatnym przekazywaniu książek i popularyzacji czytelnictwa metodą "podaj dalej" – przekazuje Mateusz Wróbel, kierownik marketingu i promocji zabrzańskiego Szybu Maciej.

Patronem i opiekunem merytorycznym akcji jest Jolanta Niwińska, Ogólnopolski Koordynator Fundacja Bookcrossing Polska z Bydgoszczy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.