Wiadomości z Zabrza

78. Tour de Pologne - mieszkańców czeka zmiana organizacji ruchu

  • Dodano: 2021-08-05 09:15

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej informuje, że 15 sierpnia (niedziela) na terenie miasta Zabrze rozpocznie się VII etap wyścigu Tour de Pologne.

Trasa wyścigu będzie przebiegała inaczej niż w poprzednich latach

Start wyścigu został zaplanowany na godzinę 14:50. Wyścig rozpocznie się od przejazdu honorowego z ulicy Roosevelta przy parkingu Stadionu im. Ernesta Pohla i dalej ulicami: Gen. de Gaulle’a – Korfantego do skrzyżowania z Gdańską, gdzie na rondzie nastąpi nawrót peletonu i jazda z powrotem Korfantego – Gen. de Gaulle’a – Winklera – Makoszowską. W ciągu ulicy Makoszowskiej w rejonie dawnej Koksowni Makoszowy o godz. 15:10 nastąpi start ostry wyścigu, który następnie przejedzie ulicą Legnicką w kierunku Przyszowic.

W tym dniu wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

  1.  W godzinach 6:30 - 19:00 całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów będzie ulica Roosevelta na odcinku od ronda przy Piłsudskiego do skrzyżowania z Damrota. Objazd zamkniętego odcinka ulicy Roosevelta będzie się odbywał w obydwu kierunkach ulicami: Damrota - Olimpijską – Piłsudskiego.
  2. W ciągu ulicy Damrota na odcinku od skrzyżowania z Roosevelta do skrzyżowania z Chłopską zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku).
  3. Na czas przejazdu wyścigu (w godzinach 14:50 - 15:20) będzie następowało krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu na trasie przejazdowej i na skrzyżowaniach z nią połączonych. Kierowanie ruchem będzie prowadzone przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz osoby do tego uprawnione. Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do zaleceń odpowiednich służb.
  4. Trasa 78 Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co będzie miało wpływ na zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji publicznej na liniach obsługujących miasto Zabrze. Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów komunikacji publicznej udzieli Zarząd Transportu Metropolitalnego

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.