Wiadomości z Zabrza

Prędkość witryny a hosting stron www – czy to ma znaczenie?

  • Dodano: 2024-06-17 18:15

Uruchomienie biznesowej strony www wymaga sporych nakładów finansowych,  a także ciągłego doglądania sprawności funkcjonowania witryny. Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie pozycjonować stronę internetową w wyszukiwarkach? Przede wszystkim zwróć uwagę na optymalizację i prędkość swojej strony firmowej. Zobacz, jak zrobić to dobrze.

Pierwszym krokiem do uruchomienia strony www dla swojego biznesu jest wybór odpowiedniego dostawcy usług serwerowych. Jak najszybszy hosting stron www z dostępem do całodobowego wsparcia technicznego to podstawa, jeśli chcesz skutecznie promować swój biznes w internecie.

Jak wybrać optymalny hosting stron dla witryny firmowej?

Wbrew pozorom to nie takie trudne. Jeśli chcesz wybrać jak najlepsze usługi hostingowe dla swojego biznesu, musisz przede wszystkim określić maksymalny budżet. Najczęściej bywa tak, że wysoka jakość usług serwerowych wiąże się z nieco większą opłatą np. miesięczną lub roczną.

Jest jednak kilka istotnych parametrów, które są warte przeanalizowania, szczególnie jeśli zamierzamy korzystać z usług serwerowych:

  • dostępne usługi podstawowe i dodatkowe,
  • możliwość skorzystania z całodobowego wsparcia technicznego,
  • prędkość serwera,
  • dostępna przestrzeń na dyskach na serwerze.

To podstawowe czynniki, na podstawie których wybierzesz rzetelną firmę hostingową. Pamiętaj, że szybki i bezawaryjny serwer to podstawa, jeśli Twoja firmowa strona ma działać bez najmniejszego zarzutu.

Czy szybkość strony www jest uzależniona wyłącznie od serwera?

Oczywiście, że nie. Szybki hosting www to podstawa, aby strona firmowa mogła działać bezawaryjnie i możliwie jak najszybciej. To jednak niejedyny czynnik rzutujący np. na czas ładowania się podstron. 

Pamiętaj! Domena, na której zarejestrujesz firmową stronę, powinna być prosta do zapamiętania i wpisania. Dzięki temu potencjalni użytkownicy mogą łatwiej trafiać na Twoją witrynę.

Jeśli chcesz zadbać o odpowiednią szybkość ładowania strony firmowej, musisz zainwestować w działania związane z optymalizacją. Kluczowe zagadnienia w tym przypadku to:

  • optymalizacja kodu HTML i zainstalowanych wtyczek,
  • kompresja obrazów i grafik na stronie,
  • usunięcie zbędnych dodatków ze strony,
  • wdrożenie rozwiązań wpływających na responsywność serwisu.

Przeczytaj także: Jak wybrać serwer www dla sklepu internetowego?

Pełna optymalizacja firmowej strony w połączeniu z szybkim serwerem to realna szansa na zwiększenie liczby użytkowników na witrynie. Jeśli zamierzasz skutecznie pozycjonować firmową stronę, zadbaj o skrócenie czasu ładowania podstron. Dopiero później możesz prowadzić inne działania w ramach strategii marketingowej.

Ile kosztuje dobry serwer www? Podsumowanie

Średnia roczna cena za usługi serwerowe dla prostych stron internetowych to wydatek na poziomie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W praktyce, im większy serwis www i więcej zasobów, tym większe koszty korzystania z serwera. Na takich usługach nie warto jednak oszczędzać, chociażby ze względu na wydajność strony.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.