Wiadomości z Zabrza

Małgorzata Mańka-Szulik jest prorektorem 

  • Dodano: 2024-06-18 10:00

Małgorzata Mańka-Szulik, po 18 latach pełnienia funkcji prezydenta Zabrza, zasiadła w nowym fotelu. Została prorektorem ds. rozwoju w Akademii Śląskiej, dawnej Wyższej Szkole Technicznej. Fotel jest nowy, bo takiego stanowiska w uczelni dotąd nie było. 

Małgorzata Mańka-Szulik w uczelniach 

Na oficjalnej stronie Akademii, w informacji o jej władzach prorektora ds. rozwoju nie wymieniono.
To nie pierwsza uczelnia, która zatrudniła Małgorzatę Mańkę - Szulik. Wcześniej, podczas pełnienia obowiązków w Ratuszu, prowadziła zajęcia dla studentów Politechniki Śląskiej. Była adiunktem w Katedrze Zarządzania Wydziału Organizacji i Zarządzania, który znajduje się w Zabrzu. 

Przegrane wybory  

Małgorzata Mańka-Szulik w kwietniu br. przegrała wybory samorządowe. W drugiej turze, w walce o prezydenturę w Zabrzu pokonała ją Agnieszka Rupniewska, zdobywając 57 proc. głosów. Małgorzacie Mańce-Szulik nie udało się także wejść do Rady Miasta. Zabrzanie nie powierzyli jej mandatu radnej. Niespełna 2 miesiące później, ponownie poddała się ocenie wyborców. Wystartowała do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości, z 5. miejsca i tym razem również nie odniosła sukcesu. 

Akademia Śląska

Akademia Śląska ma 3 wydziały: Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych, Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz Nauk Medyczynych. Ten ostatni znajduje się tuż obok Teatru Nowego. Kilka lat temu Akademia kupiła od miasta także budynek dawnej szkoły przy ulicy Londzina. Miał służyć celom dydaktycznym, ale jego remont wciąż się nie rozpoczął.

Założycielem Akademii Śląskiej jest Arkadiusz Hołda, właściciel TV Silesia oraz większościowy udziałowiec Radia Silesia. W jej władzach zasiadają również prof. Andrzej Bochenek, prorektor ds. medycznych WNM, a dziekanem jest dr Grzegorz Religa. 
 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Zmierzły zabrzanin

    Jak się ma takie parcie to norma

  • Teresa

    Myślę że to kpina z obywateli czy ta pani nie mogłaby zająć się np.sprzataniem po swoich bzdurnych wyborach....Jaka jest jej wiedzą w tym temacie I od razu taki awans wstydziła by się.Wstrętna Posuwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również