Wiadomości z Zabrza

OC przez Internet? To się opłaca!

  • Dodano: 2019-08-05 12:00

Ubezpieczenie OC to obowiązek każdego właściciela pojazdu. Zabezpiecza ono przed skutkami finansowymi ewentualnych szkód, które kierowca w razie wypadku może wyrządzić osobom trzecim. Jak zmniejszyć koszty związane z tą polisą?

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych to warunek, by pojazd mógł legalnie poruszać się po drogach. Jeśli spowodujemy wypadek, z naszego OC wypłacane zostaną odszkodowania dla ofiar. Obowiązkowe OC opłacamy co roku. Szukając dobrej polisy OC powinniśmy kierować się głównie ceną, ponieważ według prawa każdy ubezpieczyciel w ramach OC musi oferować to samo.

Stawka ubezpieczenia OC zależy od kilku czynników, m.in. pojemności silnika, doświadczenia kierowcy, wysokości zniżek za bezszkodową jazdę, a także miejsca zamieszkania. Najdrożej za ubezpieczenie OC płacą mieszkańcy dużych miast, w których według statystyk najczęściej dochodzi do wypadków i stłuczek.

OC to niemały wydatek, szczególnie dla młodego kierowcy. Jednak nie warto na nim oszczędzać, bo skutki będą dosłownie opłakane.

Co grozi za brak OC?

Po pierwsze, grozi nam wysoka kara finansowa. Za brak OC kierowcy samochodów osobowych zapłacą w 2019 roku do 4500 zł, a ciężarowych nawet do 6750 zł. Kierowcy motocykli bez OC zapłacą do 750 zł. Znając dotychczasową tendencję, w kolejnych latach będzie jeszcze drożej. Jeśli zaniedbania nie wykryje policja podczas kontroli drogowej, to wcześniej czy później wpadniemy podczas kontroli online UFG. Nie ma się co łudzić, że brak OC nam się upiecze. Dawniej można było wytłumaczyć się policjantowi z drogówki, że zostawiliśmy dokumenty w domu i mieć spokój za 50 zł mandatu. Po zmianie przepisów funkcjonariusz od razu sprawdzi w systemie CEPiK, czy mamy polisę.

Po drugie, jeśli bez ważnej polisy spowodujemy wypadek, w których ucierpią ludzie, będziemy musieli z własnej kieszeni pokryć koszty leczenia, rehabilitacji a może nawet dożywotniej renty dla ofiar wypadku. Są już w Polsce takie historie, ludzie uwikłali się w ten sposób w długi do końca życia.

Jeśli mamy w posiadaniu samochód, który nie został wyrejestrowany, nic nie usprawiedliwia braku polisy OC. Niektórzy myślą, że mogą nie płacić OC, jeśli nie jeżdżą samochodem, np. ze względu na stan zdrowia czy też stan techniczny wehikułu.

To nieprawda. Przypominamy, że każdy zarejestrowany pojazd musi mieć opłacone OC, bez względu na to, czy robi po 500 km dziennie, czy stoi miesiąc na parkingu. Wyjątkiem od tej reguły są jedynie pojazdy zabytkowe.

Zasada jest prosta: nie zapłacisz OC, to zapłacisz karę!

Ubezpieczenie OC w Generali

Ubezpieczenie OC w Generali obowiązuje nie tylko na terytorium Polski, ale także w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz w Andorze, Chorwacji, Serbii i Szwajcarii. Ubezpieczyciel obejmuje ochroną przed szkodami do wysokości 5 mln euro w przypadku szkód osobowych oraz 1 mln euro w przypadku szkód w mieniu.

Towarzystwo Generali przygotowało swoim klientom atrakcyjne oferty, jeśli zdecydują się na zakup OC. Zachętą do zakupu polisy OC w Generali są między innymi:

·                     atrakcyjny system zniżek dla bezszkodowych i doświadczonych kierowców

·                     Assistance w cenie pakietu

·                     ubezpieczenie bagażu w cenie pakietu

·                     dodatkowe zniżki w przypadku zakupu innych produktów

·                     15% rabatu dla młodych kierowców (w przypadku pierwszego ubezpieczenia).

Gdzie znajdziesz tanie ubezpieczenie OC?

Chcesz wykupić ubezpieczenie samochodu w Generali lub innym towarzystwie? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń mfind.pl. Tutaj szybko i sprawnie porównasz oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych, przygotowane specjalnie dla ciebie, a także wykupisz polisę OC o każdej porze dnia i nocy, w zwykły poniedziałek i niehandlową niedzielę.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.