Wiadomości z Zabrza

Najlepsze sklepy zielarskie w Zabrzu

  • Dodano: 2020-09-07 09:30

Dary przyrody to nie tylko produkty spożywcze, bogate w witaminy, sole mineralne, makro i mikroelementy, ale również rośliny o cennych właściwościach prozdrowotnych, uzupełniających terapie wielu chorób.

Medycyna niekonwencjonalna

Medycyna naturalna znana jest od wieków – wspomaganie kuracji pacjentów za pomocą wywarów z ziół, przygotowywanych naparów, maści, nalewek oraz okładów było powszechnie praktykowane przez mnichów zakonnych czy zielarki, zbierających i segregujących różnego rodzaju zioła. Rośliny te były starannie segregowane, najczęściej suszone, a także porcjowane. Część z nich służyła do tworzenia mieszanek, część pozostawała jednoimienna. Dobrze skomponowane mieszanki preparatów ziołowych, często wspomagane przez produkty pochodzenia zwierzęcego umożliwiały w ówczesnych czasach pozbywanie się różnych schorzeń.

Obecnie, w dwudziestym pierwszym wieku, większość osób stawia na medycynę konwencjonalną, gdyż nowoczesne leki o silnym działaniu zwalczają choroby nieraz trudne do wyleczenia; niektórzy jednak dopuszczają wspomaganie leczenia przewlekłych i uciążliwych dolegliwości, medykamentami, powstałymi na bazie ziół, wyciągów z innych roślin oraz naturalnych produktów zwierzęcych, takich jak: mleko, wosk pszczeli czy miód.
Specyfiki stworzone z ziół, oparte są na oryginalnych i sprawdzonych recepturach, dlatego ich dostępność w sklepach zielarskich, aptekach oraz drogeriach spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony zwolenników medycyny naturalnej.

Sklepy zielarskie w Zabrzu

W wielu polskich miastach nietrudno o tego typu placówki – jednym z nich, oferujących medykamenty pochodzenia roślinnego, zdrową żywność oraz specyfiki powstałe z udziałem wyciągów roślinnych i naturalnych składników odżywczych jest Zabrze, miasto zlokalizowane w województwie śląskim. Pełna lista sklepów z ziołami znajduje się w naszej bazie (https://sklepy-zielarskie.pl/l/m-zabrze/). Spośród dostępnych tam placówek o charakterze medycznym, na szczególną uwagę zasługują sklepy zielarsko-medyczne „Z natury rzeczy” i „Magic Stones”. W ich szerokiej ofercie znajdziemy imponujący wybór ziół w postaci suszonej, jak i gotowych medykamentów, kropli, syropów, herbatek i specjalnie skomponowanych mieszanek.

Placówki zielarsko-medyczne w Zabrzu

Zielarnia Primum Non Nocere oraz Sklep Zielarski Medyczny Zabrze to dwie inne placówki handlowe, oferujące szeroki wachlarz różnorodnych ziół i produktów zielarskich. Dodatkowym asortymentem są także suplementy diety, dostępne bez recepty.

Godnym uwagi jest sklep zielarsko-medyczny „Melisa”, który oprócz typowo zielarskiego asortymentu oferuje do sprzedaży produkty pochodzenia naturalnego takie jak: żywność ekologiczna, herbaty ziołowe, owocowe, suplementy, miody, a także specyfiki zawierające wosk pszczeli. Każdy produkt pochodzi z ekologicznych upraw i posiada certyfikat pochodzenia naturalnego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.