Wiadomości z Zabrza

Najlepsze OC w Zabrzu - gdzie szukać, jak znaleźć?

  • Dodano: 2021-04-13 11:30, aktualizacja: 2021-04-16 09:19

Jako kierowca z Zabrza, masz obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC dla swojego auta, którego jesteś właścicielem. O ile samo posiadanie polisy jest narzucone z góry, o tyle wybór oferty należy wyłącznie do Ciebie. W takim razie gdzie i jak szukać najlepszego OC w Zabrzu? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Zanim przejdziemy do właściwego tematu i omówienia sposobów na poszukiwanie najlepszego OC, zastanówmy się, czym w ogóle ono jest, jakie kryteria powinno spełniać i w jaki sposób należy je definiować. Otóż najkorzystniejsza polisa na rynku oferta jest po prostu najtańsza – im niższa składka, tym lepiej. Wynika to z faktu, że warunki polisy są ustalane ustawowo, a zatem identyczne dla każdego, w związku z czym każde OC działa jednakowo niezależnie od ceny. Więcej informacji o taniej polisie znajdziesz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/najtansze-oc/. Podsumowując, można stwierdzić, że najlepsze ubezpieczenie gwarantuje możliwie niską składkę i właśnie takiego warto szukać. W takim razie gdzie je znaleźć? Poniżej omawiamy dostępne możliwości.

W jednym z towarzystw ubezpieczeniowych

W Zabrzu działają liczne oddziały wielu towarzystw ubezpieczeniowych obecnych na polskim rynku, gdzie można kupić polisę. Przypadkowy wybór jednego z nich albo kierowanie się wyłącznie reklamami bądź indywidualnie definiowaną sympatią to jednak najgorsza decyzja z możliwych, ponieważ wiąże się z dużym ryzykiem przepłacenia. Wynika to z faktu, że ogranicza wybór wyłącznie do jednej firmy, w związku z czym nie wiadomo, czy w innych towarzystwach OC nie byłoby dla tańsze. A prawdopodobnie właśnie tak by było, dlatego zamiast kierować się do jednej firmy porównaj wiele ofert i spośród nich wybierz tę najkorzystniejszą. Jak to zrobić? O tym poniżej.

W multiagencji ubezpieczeniowej

Szybkie i łatwe porównanie ofert wielu towarzystw jest możliwe w ramach współpracy z multiagencją ubezpieczeniową. Tego rodzaju firmy licznie działają w Zabrzu, a ich zadaniem jest sprzedaż polis różnych marek. Dzięki temu w kilka chwil możesz sprawdzić, jakie propozycje mają dla Ciebie poszczególne towarzystwa. W tym celu pracownicy multiagencji wykonują indywidualną kalkulację na podstawie podanych przez Ciebie informacji dotyczących samochodu i Twojej osoby.

Usługi multiagencji pozwalają na zweryfikowanie ceny w wielu towarzystwach w ramach pojedynczego wyliczenia. Wystarczy kilka minut, żeby dowiedzieć się, która firma ma na Ciebie najtańsze OC. Co równie istotne, multiagencje ubezpieczeniowe nie pobierają żadnych dodatkowych opłat za swoje usługi, a cena kupionej za ich pośrednictwem polisy jest identyczna jak w przypadku transakcji na własną rękę. Zaletą współpracy z multiagencjami ubezpieczeniowymi jest również możliwość przygotowania i wysłania przez pracowników wypowiedzenia poprzedniego OC, jeżeli nowa polisa została kupiona w innym towarzystwie.

Przez Internet

Szybkie porównanie wielu ofert jest możliwe również na własną rękę, za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanych w tym celu kalkulatorów ubezpieczeniowych, które działają na identycznych zasadach ja te wykorzystywane w multiagencjach. Aby uzyskać informacje na temat wysokości składki w poszczególnych firmach, konieczne jest uzupełnienie formularza w kalkulatorze i podanie informacji na swój temat oraz na temat pojazdu. Przez Internet możesz także zweryfikować termin upływu ubezpieczenia – zobacz, jak możesz sprawdzić ważność polisy OC.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.