Wiadomości z Zabrza

Jak wybrać wygodny i wytrzymały materac 100x200?

  • Dodano: 2021-06-09 14:00

W sypialniach jednoosobowych często stosujemy materace w rozmiarze 100x200 cm. Są one stosowane zarówno w pokojach młodzieżowych, jak również dla dorosłych osób. Materac 100x200 to uniwersalny wybór, który z jednej strony oferuje dużo miejsca do spania dla jednej osoby, a z drugiej nie zajmuje dużo miejsca w naszej sypialni. Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę, aby zakupić materac dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb?

Materac sprężynowy czy piankowy?

Do wypełnienia materacy wykorzystuje się wiele różnorodnych materiałów. Jednak najczęściej spotkamy się z materace sprężynowymi oraz piankowymi. Modele sprężynowe dzielą się na bonellowe (wysoka elastyczność powierzchniowa) oraz kieszeniowe i multipocket (wysoka elastyczność punktowa). W materacach piankowych najczęściej stosuje się lateks oraz poliuretan. W nowoczesnych materacach można zastosować także wkłady, które modyfikują twardość lub podnoszą właściwości antyalergiczne, np.: mata kokosowa, końskie włosie czy trawa morska.

Wybór wypełnienia w dużej mierze zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Jeśli zależy nam na jakościowym materacu, a jednocześnie, nie możemy sobie pozwolić na duży wydatek, lepiej wybrać materac sprężynowy. W tej kategorii łatwiej znaleźć budżetowe modele o wysokiej jakości wykonania. Jeśli nie ogranicza nas budżet, warto wybrać piankowy materac 100x200 wyposażony w piankę termoelastyczną, która doskonale dopasowuje się do naszego ciała.

Jaki stopień twardości materaca wybrać?

Wiele osób zakłada, że twardość materaca możemy dostosować wedle naszych upodobań. Nic bardziej mylnego, wyznacznikiem jest tutaj waga naszego ciała. Odpowiednio dobrany materac 100x200 dobrze podpiera kręgosłup oraz zapewnia prawidłową ergonomię snu. Producenci oferują materace w czterech stopniach twardości: H1 (miękki), H2 (średnio-twardy), H3 (twardy) oraz H4 (bardzo twardy).

Do każdej z tych kategorii możemy przypisać określony przedział wagowy. Materace miękkie okażą się odpowiednie dla osób ważących mniej niż 60 kg. Materace średnio-twarde są dedykowane osobom mieszczącym się w przedziale 60-80 kg, a twarde 80-100 kg. Najtwardsze materace H4 powinny być stosowane przez osoby ważące więcej niż 100 kg. Nowoczesne materace mogą posiadać zmienną twardość na poszczególnych stronach. Jedna strona może być wyraźnie twardsza od drugiej, np. materac H2/H3. To dobry wybór dla osób, których waga znajduje się na styku dwóch kategorii.

Czy warto zakupić materac 100x200 przez Internet?

Wiele osób decyduje się na zakup wysokogabarytowych przedmiotów przez Internet, ponieważ w ten sposób nie trzeba martwić się ich transportem. Co więcej, sklepy online odznaczają się znacznie szerszym wyborem produktów oraz atrakcyjniejszymi cenami. Świetnym przykładem na poparcie tej tezy jest sklep Kaszmirowysen.pl. W tym miejscu bez trudu znajdziesz materac 100x200 w pełni dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Materace w tym rozmiarze stanowią praktyczny wybór do każdej sypialni jednoosobowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.