Wiadomości z Zabrza

Jak odświeżyć wygląd sufitu napinanego: proste wskazówki

  • Dodano: 2020-12-22 14:30

Wygląd sufitu w dużym stopniu wpływa na wrażenie, jakie wywołuje nasze mieszkanie. Zgrabny i umiejętnie zamontowany sufit podwieszany sprawia, że ​​pomieszczenie jest wygodniejsze, a poza tym może służyć przez wiele lat, ciesząc oko idealnie płaską powierzchnią i oryginalnym designem. Niemniej jednak, nawet dobrze zamontowany sufit z folii może się znudzić lub może pojawić się na nim nieestetyczna plama. Jak rozwiązać takie problemy?

W jakich sytuacjach może pojawić się potrzeba naprawy napinanego sufitu?

Najczęstsze przyczyny, które powodują powstawanie zanieczyszczeń na sufitach napinanych, to wieloletnie osadzanie się na nich kurzu, pojawienie się brudu w wyniku drobnego remontu, a jeśli chodzi o foliowe sufity napinane Kraków w kuchni - osadzanie się na nich tłuszczu i brudu powstających w procesie gotowania. Z resztą, renowacja sufitu jest najczęściej potrzebna właśnie w kuchni i tak naprawdę podczas jej realizacji nie dochodzi do żadnych komplikacji! 

Oto jeszcze kilka innych podstawowych typów zanieczyszczeń powstających na sufitach z folii:

  • Ślady po kroplach wody w łazience;
  • Ślady po otworzeniu szampana;
  • Zażółcenie od dymu tytoniowego;
  • Pajęczyna;
  • Ślady po piłce, rzucanych pisakach, kredkach - w żłobku i na korytarzu szkolnym;
  • Tłuste plamy, brud, rdza z przeciekającego dachu lub po powodzi;
  • Zardzewiałe smugi powstałe na skutek pęknięcia rury;
  • Białe plamy na suficie w łazience powstałe z soli i alkaliów po odparowanej wilgoci. 

Jak poprawnie zrealizować renowację sufitów napinanych?

Jak przebiega naprawa sufitu napinanego? Sposób renowacji starego sufitu zależy od tego, z jakiego materiału go wyprodukowano. Sufity napinane Katowice tekstylne można farbować, a ten zabieg można wykonywać wielokrotnie. Do malowania sufitu nadają się farby akrylowe na bazie wody, wskazane jest wybieranie ich odmian elastycznych, które nie pękają po wyschnięciu.  

Jeśli wybrałeś powłokę z PCV, możesz dokonać remontu sufitu za pomocą naklejek winylowych. Ta folia do sufitu napinanego jest idealna do zmieniania projektów wnętrz, a także do ukrywania plam. Folia winylowa jest bezpieczna dla ludzi i środowiska, dzięki czemu może być stosowana w różnych pomieszczeniach, w tym: sypialniach, kuchniach i pokojach dziecięcych

Folia sufitowa ma wiele zalet, a jedną z podstawowych jest jej niski koszt. Jednocześnie podczas wyboru folii na sufit napinany nie trzeba korzystać z drogich usług projektantów lub kupować drogiego sprzętu: wszystkie prace można zrealizować własnoręcznie. 

Alternatywą dla radykalnych metod renowacji starych sufitów jest ich czyszczenie. Czym myć brudne sufity napinane Rzeszów? Czyszczenie sufitu napinanego z PCV można przeprowadzić z użyciem łagodnych detergentów bez cząstek stałych. Idealnie sprawdza się w tym celu środek do czyszczenia szkła lub inny produkt na bazie alkoholu. Można również zastosować roztworu mydła, który nadaje się ponadto również do czyszczenia sufitów z powierzchnią tekstylną. Usunięcie starych plam jest znacznie trudniejsze. Będziesz potrzebować w tym celu drogiego sprzętu i środków chemicznych, a więc bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zamówienie tej usługi w profesjonalnej firmie sprzątającej. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.