Wiadomości z Zabrza

Czy pożyczki od 18 lat są możliwe?

  • Dodano: 2020-10-14 07:15, aktualizacja: 2020-10-14 07:19

Czasem pojawiająca się okazja sprawia, że potrzebujesz zdobyć dodatkową gotówkę. Banki jednak nie są chętne do udzielenia pożyczki dla studentów. Warto jednak pamiętać, że nie jest to Twoja jedyna szansa i wciąż możesz zdobyć dodatkową gotówkę, a pożyczki od 18 lat są możliwe. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o kredytach i jak wybrać najlepszą ofertę.

  • Pamiętaj, aby dokładnie określić kwotę, jaką chcesz zaciągnąć.
  • Policz, na jaką ratę możesz sobie pozwolić.
  • Porównaj RRSO ofert, aby wybrać tę najkorzystniejszą.
  • Skorzystaj z porównywarki kredytów.

Gdy potrzebujesz wziąć pożyczkę, to koniecznie zacznij od określenia kwoty, która jest Ci niezbędna. Pamiętaj, aby unikać brania większej gotówki, niż jest Ci naprawdę potrzebna. Większa kwota kredytu będzie miała wpływ nie tylko na wysokość miesięcznej raty, którą płacisz, ale również na całkowity koszt kredytu. Wzięcie większej kwoty sprawi, że koszt całej transakcji będzie znacznie większy niż pożyczka na niezbędną Ci kwotę.

Następnym krokiem, który należy wykonać, jest policzenie Twoich miesięcznych dochodów i ustalenie, na jaką ratę możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że będzie to Twoje cykliczne zobowiązanie, więc nie może ono sprawiać, że Twoja stopa życiowa ulegnie pogorszenie, bo w perspektywie czasu spłata zbyt dużej raty może być dla Ciebie niemożliwa. Warto przyjrzeć się ofertom, które firmy mają dla nowych klientów. Wiele firm zajmujących się pożyczkami krótkoterminowymi może dać Ci darmową pierwszą pożyczkę. Oferty te zazwyczaj mają limitowane kwoty i czas na spłatę takiego zadłużenia, jednak mogą być ratunkiem, gdy szybko potrzebujesz niedużej kwoty, na krótki okres.

Aby wybrać odpowiednią ofertę, niezależnie czy interesują Cię pożyczki dla młodych, czy inne produkty kredytowe, należy porównać RRSO ofert, czyli ich rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to wartość wyrażona w procentach, która uwzględnia nie tylko nominalne oprocentowanie pożyczonej gotówki, ale również opłaty i prowizje, które musisz zapłacić firmie. Im niższa jest wysokość tego wskaźnika, tym oferta jest tańsza. Pamiętaj, że czasem warto wziąć mniej pieniędzy z niskim RRSO niż zaciągnąć drogie zobowiązanie.

Obecnie porównanie ofert jest bardzo proste. W internecie możesz znaleźć wiele porównywarek ofert pożyczek krótkoterminowych. Jeżeli interesują Cię pożyczki od 18 lat, warto odwiedzić stronę https://pozyczkiod18lat.pl/, gdzie znajdziesz zestawienie ofert pożyczek dla młodych, aktualnych promocji i opisów firm, co pozwoli Ci na podjęcie najlepszej decyzji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.