Wiadomości z Zabrza

Biedronka - jedna z największych sieci handlowych w Polsce

 • Dodano: 2020-03-20 11:15

Portugalska sieć handlowa Biedronka znacznie wyróżnia się wśród innych sieci, obecnie funkcjonujących w Polsce.

Nie tylko szerokim asortymentem oferowanych produktów i przystępnymi cenami, ale jest to również najszybciej rozwijający się polski dyskont z ponad 3000 placówkami, z których ponad 50% zostało zmodernizowanych w ciągu ostatnich 50 lat.

Dlaczego Biedronka jest tak popularna

Biedronka jako detalista FMGG (czyli sieć z dominacją w asortymencie i przychodach z produktów spożywczych) tylko w ciągu 2019 r. odprowadziła  ponad 510 mln złotych podatków, a jej zyski wzrosły prawie o 8 % w porównaniu z 2018 r..

Asortyment sklepów “Biedronka” obejmuje produkty spożywcze, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły do higieny osobistej, chemię gospodarczą, paszę dla zwierząt, duży dział dziecięcy, artykuły papiernicze - wszystkie są doskonałej jakości i mają przystępną cenę. To właśnie jest podstawowa przyczyna popularności tej sieci, a dodatkowymi atutami, pozwalającymi wywoływać ciągle zainteresowanie ofertą w warunkach dość poważnej konkurencji na polskim rynku, są:

 • Systematyczna organizacja promocji i zniżek, z którymi można zapoznać się w ulotkach promocyjnych Biedronki. Aktualną gazetkę Biedronki przeglądaj tutaj: https://www.rabato.com/pl/biedronka i zacznij oszczędzać razem z portalem Rabato już teraz!;
 • Dogodna lokalizacja sklepów, z których większość znajduje się w bezpośredniej bliskości do klientów;
 • Posiadanie własnego programu lojalnościowego “Moja Biedronka”, którego uczestnicy mogą korzystać z dodatkowych ofert promocyjnych i uzyskują liczne prezenty w postaci zniżek lub możliwości darmowego odbioru towarów, sprzedawanych w akcji “2 w cenie jednego”;
 • Systematyczna aktualizacja oferty, szeroki zakres towarów od znanych i lubianych w kraju producentów, sprzedawanych między innymi pod marką własną;
 • Oryginalne rozwiązania handlowe, wśród których najbardziej popularnymi są: posiadanie własnych piekarni, otwarcie sklepów klasy “elite”, oryginalna i ciesząca się uznaniem w całym kraju akcja “Gang Słodziaków”, kasy szybkiej obsługi klientów bez kasjerów itp.;
 • Posiadanie w ofercie towarów sezonowych: prezentów, dekoracji i słodyczy bożonarodzeniowych, towarów ogrodniczych na początku wiosny lub gadżetów do wypoczynku nad morzem w sezonie letnim.

Rozwiązania stosowane w handlu wygodne dla klientów

Sieć Biedronka obejmuje około 60% sklepów o tradycyjnym charakterze, a dodatkowo 40% jej placówek to małe sklepy osiedlowe, stworzone z myślą o wygodzie lokalnych mieszkańców. Jednak to nie wszystko. Podstawą popularności dyskontu wśród klientów są przede wszystkim przystępne ceny na oferowane towary. By mieć możliwość działania zgodnie z prawem, a jednocześnie sprzedawania towarów w maksymalnie niskiej cenie, właściciele Biedronki stawiają na sprzedaż produktów pod marką własną, które dostarczają znani w kraju producenci, tacy jak: Mlekpol, Solpol, Hoop, Foodcare czy Wawel.

Wśród zalet sklepów sieci Biedronka, które wymieniają ich klienci, warto wspomnieć o:

 • Atrakcyjnym asortymencie i możliwości wyboru niezbędnych towarów;
 • Bliskiej lokalizacji i wygodnych parkingach;
 • Możliwości zakupienia wszystkiego w jednym miejscu, bez potrzeby odwiedzania kilku sklepów;
 • Posiadaniu wygodnej aplikacji mobilnej i gazetek promocyjnych;
 • Możliwości zakupu świeżego pieczywa, żywych kwiatów, gotowych dań;
 • Obecności sezonowych promocji.

Za podstawową zaletę uważa się jednak atrakcyjne ceny i korzystne pod wszystkimi względami oferty promocyjne, zmieniające się co tydzień. Oto 5 najlepszych ofert Biedronki, z którymi warto zapoznać się w tym tygodniu. Za pomocą portalu Rabato zrobisz to naprawdę szybko i łatwo: w dowolnym miejscu, z pomocą dowolnego urządzenia mobilnego lub laptopa. Portal oferuje możliwość:

 • Zapoznawania się na bieżąco z treścią najnowszych ulotek promocyjnych;
 • Tworzenia listy najbardziej opłacalnych zakupów; 
 • Robienia opłacalnych zakupów w sposób szybki i łatwy w najbardziej popularnym polskim sklepie.

Z każdym rokiem Biedronka zyskuje coraz większą popularność wśród swoich klientów w całej Polsce, jak i wśród turystów, odwiedzających kraj. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.