Wiadomości z Zabrza

Znęcał się nad 64-letnią matką. 35-latek usłyszał zarzuty

  • Dodano: 2021-02-02 07:00, aktualizacja: 2021-02-02 07:04

Nawet 8 lat więzienia grozi 35-latkowi podejrzanemu o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją 64-letnią matką.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu pierwszego. Decyzją śledczych musiał opuścić mieszkanie oraz do zakończenia sprawy został objęty policyjnym dozorem.


Od miesiąca trwał koszmar kobiety, która mieszkała w centrum miasta wraz ze swoim 35-letnim synem. Mężczyzna niedawno wrócił z odwyku, jednak terapia nie przyniosła pożądanego efektu. 35-latek znieważał swoją matkę, a podczas awantur dopuszczał się rękoczynów. Wszystko działo się w czterech ścianach mieszkania. Jednak w końcu kobieta nie wytrzymała zachowania swojego syna  i powiadomiła policjantów z zabrzańskiej jedynki.

Mężczyzna został zatrzymany i w piątek po zebraniu materiały dowodowego doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją matką. Decyzją śledczych zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia mieszkania oraz dozoru policyjnego.  Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.