Wiadomości z Zabrza

Uwaga! Zmiany w systemie sygnalizacji świetlnej w Zabrzu

  • Dodano: 2021-02-02 06:45, aktualizacja: 2021-02-02 06:58

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że od 1 lutego sukcesywnie przywracana będzie praca sygnalizacji świetlnych na terenie naszego miasta do trybu akomodacyjnego.

Oznacza to, że aby przejść przez jezdnię na skrzyżowaniach dróg lub przejściach dla pieszych wyposażonych w sygnalizację świetlną, konieczne będzie przyciśnięcie przycisku.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    "Jeszcze w polu tyle śniegu,Jeszcze strumyk lodem ścięty"A Nasz dzielny zarząd drógJest radosny,uśmiechnięty.A jakże - swoją bezmyślnością ostro dąży do księgi Darwina.Może najpierw niech otworzą się urzędy dla petentów - a kolejnym etapem niech będzie narażanie mieszkańców na kontakt z potencjalnym źródłem zakażeń .Podanie gołej ręki stanowi już niebezpieczeństwo przeniesienia wirusa - ale głaskanie przycisków przez połowę populacji jest dopu[...]ne.Może te mądre władze które dopuszczają taką sytuację, zainstalują przy każdym takim przycisku punkt ze środkiem dezynfekującym.Reasumując - naprawdę Władza ma ludzi za takich debili?Jedni mają narzucone obostrzenia - a inni mogą wszystko.K..wa co za kraj i patola.

  • Elu

    Czyli, krótko mówiąc, przywracamy patologię. Nie wiem kto wymyślił system uruchamiania przejść dla pieszych przyciskiem, ale to najbardziej debilne i nieprzyjazne pieszemu rozwiązanie z możliwych. O ile ma sens na przejściach, nazwijmy to, autonomicznych - gdzieś w ciągu komunikacyjnym, ale nie na skrzyżowaniu, o tyle na skrzyżowaniach właśnie kompletnie mija się to z celem. A do tego prowadzi do absurdów, gdzie pieszy, jeśli spóźni się ledwie o chwilę z naciśnięciem przycisku, może być zmuszony czekać cały kolejny cykl zmiany świateł, bo światło nie zareaguje na przycisk wciśnięty już po zmianie na zielone na jezdni (dla ruchu w tym samym kierunku). Tymczasem mógłby spokojnie przejsć, bo ruch poprzeczny i tak jest wstrzymany zmianą świateł na jezdni. Z kolei na skrzyżowaniach, gdzie ruch pieszy i tak jest duży, konieczność wciskania przycisku celem uruchomienia zmiany świateł jest tylko niczemu nie służącym komplikowaniem życia. Nie wspominam oczywiście o wyższych kosztach samej instalacji. Słowem - te durne przyciski trzeba wy[...]ić w kosmos, a nie przywracać!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.