Wiadomości z Zabrza

Uwaga! Zmiany w systemie sygnalizacji świetlnej w Zabrzu

  • Dodano: 2021-02-02 06:45, aktualizacja: 2021-02-02 06:58

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że od 1 lutego sukcesywnie przywracana będzie praca sygnalizacji świetlnych na terenie naszego miasta do trybu akomodacyjnego.

Oznacza to, że aby przejść przez jezdnię na skrzyżowaniach dróg lub przejściach dla pieszych wyposażonych w sygnalizację świetlną, konieczne będzie przyciśnięcie przycisku.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    "Jeszcze w polu tyle śniegu,Jeszcze strumyk lodem ścięty"A Nasz dzielny zarząd drógJest radosny,uśmiechnięty.A jakże - swoją bezmyślnością ostro dąży do księgi Darwina.Może najpierw niech otworzą się urzędy dla petentów - a kolejnym etapem niech będzie narażanie mieszkańców na kontakt z potencjalnym źródłem zakażeń .Podanie gołej ręki stanowi już niebezpieczeństwo przeniesienia wirusa - ale głaskanie przycisków przez połowę populacji jest dopu[...]ne.Może te mądre władze które dopuszczają taką sytuację, zainstalują przy każdym takim przycisku punkt ze środkiem dezynfekującym.Reasumując - naprawdę Władza ma ludzi za takich debili?Jedni mają narzucone obostrzenia - a inni mogą wszystko.K..wa co za kraj i patola.

  • Elu

    Czyli, krótko mówiąc, przywracamy patologię. Nie wiem kto wymyślił system uruchamiania przejść dla pieszych przyciskiem, ale to najbardziej debilne i nieprzyjazne pieszemu rozwiązanie z możliwych. O ile ma sens na przejściach, nazwijmy to, autonomicznych - gdzieś w ciągu komunikacyjnym, ale nie na skrzyżowaniu, o tyle na skrzyżowaniach właśnie kompletnie mija się to z celem. A do tego prowadzi do absurdów, gdzie pieszy, jeśli spóźni się ledwie o chwilę z naciśnięciem przycisku, może być zmuszony czekać cały kolejny cykl zmiany świateł, bo światło nie zareaguje na przycisk wciśnięty już po zmianie na zielone na jezdni (dla ruchu w tym samym kierunku). Tymczasem mógłby spokojnie przejsć, bo ruch poprzeczny i tak jest wstrzymany zmianą świateł na jezdni. Z kolei na skrzyżowaniach, gdzie ruch pieszy i tak jest duży, konieczność wciskania przycisku celem uruchomienia zmiany świateł jest tylko niczemu nie służącym komplikowaniem życia. Nie wspominam oczywiście o wyższych kosztach samej instalacji. Słowem - te durne przyciski trzeba wy[...]ić w kosmos, a nie przywracać!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.