Wiadomości z Zabrza

31-latek znęcał się psychicznie nad konkubiną. Groził jej śmiercią

  • Dodano: 2021-04-27 07:15, aktualizacja: 2021-04-27 07:25

Mężczyzna, który od 2017 roku znęcał się nad swoją konkubiną, został zatrzymany przez policjantów z trzeciego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

31-letni mieszkaniec Zabrza znęcał się psychicznie nad swoją partnerką. Mężczyzna wyzywał ją słowami wulgarnymi, wszczynał awantury oraz kontrolował, regularnie przeszukując jej telefon. Taka sytuacja trwała od kilku lat, a w ostatni czwartek podczas kolejnej awantury mężczyzna zagroził pokrzywdzonej śmiercią. Wtedy kobieta postanowiła przerwać milczenie i zwróciła się o pomoc do policjantów. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany.

Na wniosek śledczych wobec 31-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.