Wiadomości z Zabrza

Zakład Karny w Zabrzu wspiera niepełnosprawnych. Zebrano setki książek na cel charytatywny

  • Dodano: 2021-05-28 08:00, aktualizacja: 2021-05-28 08:53

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu odkurzyli półki z książkami, płytami oraz innymi wytworami kultury i postanowili dać im drugie życie. Zebrane przedmioty przekazali Stowarzyszeniu ,,Cała Naprzód” z Gliwic. Dochód z ich sprzedaży w ramach charytatywnego kiermaszu pn.  ,,Skup Kultury”  wesprze niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia. Funkcjonariusze nie tylko sami organizują i biorą udział w różnych akcjach pomocowych, ale także w pomaganie włączają skazanych. 

,,Skup Kultury”

W każdym trudnym czasie potrzebujemy wspólnoty – jej obecności, solidarności i siły. Doskonale wiedzą o tym funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu. Pomimo epidemii oraz wielu trudnych i odpowiedzialnych zadań, które wykonują na co dzień, nie zapominają o potrzebujących i chętnie angażują się w działania charytatywne.

Już po raz czwarty postanowili wesprzeć cenną inicjatywę pn. ,,Skup Kultury”, która już od 2014 roku jest cyklicznie organizowana przez Stowarzyszenie ,,Cała Naprzód”. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa i aktywnej postawy społecznej, a także uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób potrzebujących pomocy w walce z chorobą. Składa się z dwóch etapów – zbiórki dzieł kultury: książek, komiksów, płyt cd, gier itp. oraz kiermaszu kulturalnego. 

Z ,,Całą Naprzód” współpracują już od 2017 roku

– W ramach zawartego porozumienia funkcjonariusze oraz skazani wspierają m.in. realizację największego kiermaszu charytatywnego w regionie ,,Skup Kultury”.  Przed pandemią pod nadzorem funkcjonariuszy osadzeni pomagali w przygotowaniach do kiermaszu: przenosili, pieczętowali i segregowali tysiące książek, płyt, gier i komiksów, a także podczas zajęć kulturalno–oświatowych i programów readaptacji społecznej wykonywali rękodzieło z gliny i filcu. W tym roku z uwagi na ograniczenia związane z pandemią nasza pomoc polegała na zorganizowaniu zbiórki różnych dzieł kultury. Funkcjonariusze przez kilka tygodni przynosili książki, gry i płyty. Będzie można je kupić za dowolną kwotę podczas VII finału ,,Skupu Kultury”, który  odbędzie się  13 czerwca na gliwickim rynku.  Cieszymy się, że dając drugie życie dziełom kultury możemy wesprzeć potrzebujących – podkreśla por. Katarzyna Jabłońska, rzecznik Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również