Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Zielona Dolina powiększy się. Konkurs architektoniczny rozstrzygnięty

  • Dodano: 2019-06-06 09:30

5 czerwca, w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza przy ul. Religi 1, odbyło się spotkanie, w trakcie którego ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję zabudowy 28-hektarowego terenu, położonego przy ul. Łąkowej w Zabrzu.

Zwycięski projekt przygotowała pracownia architektoniczna Franta Group z Katowic


W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, Maciej Wójcik partner zarządzający w firmie TDJ Estate, która jako developer realizujący kolejne etapy Zielonej Doliny w Zabrzu przeprowadziła konkurs. Nie zabrakło też autorów pozostałych dwóch koncepcji architektonicznych, które wybrane zostały do ostatniego etapu konkursu.

W konkursie zorganizowanym przez TDJ Estate wzięło udział w sumie dziewięć pracowni

 W pierwszym etapie dokonano analizy nadesłanych prac, która pozwoliła wyłonić trzy koncepcje. W drugiej fazie inwestor spotkał się z prezydent Zabrza – Małgorzatą Mańką-Szulik oraz przedstawicielami zabrzańskiego magistratu  i zaprezentował wybrane koncepcje. Po konstruktywnej dyskusji podjęto decyzję o wyborze laureatów. Wyniki ogłoszono w środę, 5 czerwca. Zwyciężyła propozycja przygotowana przez zespół Franta Group z Katowic.

Zrównoważony rozwój Zabrza jest naszym priorytetem. Realizując coraz ambitniejsze inwestycje, przywiązujemy uwagę do komfortu i poziomu życia naszych mieszkańców. Wyłoniony w konkursie projekt zagospodarowania terenów przy potoku Mikulczyckim przewiduje nie tylko powstanie atrakcyjnych lokali mieszkaniowych, ale także zagospodarowanie terenów zielonych – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze.

Konkurs miał na celu opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla kolejnych etapów inwestycji Zielona Dolina. Zależało nam, aby projekt gwarantował powstanie nowej dzielnicy  z przemyślanym układem drogowym oraz atrakcyjnymi i komfortowymi mieszkaniami. Podobnie, jak w przypadku naszych innych projektów, duży nacisk położyliśmy też na stworzenie w obrębie całej inwestycji przestrzeni, która ma służyć integracji mieszkańców oraz umożliwić im spędzanie czasu wolnego w otoczeniu przyrody. Propozycja pracowni Franta Group spełnia wszystkie te założenia – komentuje Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

Zielona Dolina to projekt kierowany do osób poszukujących mieszkania w spokojnej, zielonej okolicy

Obecnie trwa realizacja I etapu inwestycji, który obejmuje trzy domy wielorodzinne z 80 mieszkaniami. Kolejne fazy projektu, będące przedmiotem konkursu, powstaną na terenie o powierzchni 28 ha. Ok. 20 ha zostanie przeznaczone na zabudowę mieszkaniową. Utworzą ją zarówno budynki wielorodzinne, szeregowe, jak i domy jednorodzinne. Pozostałe 8 ha to obszar rozciągający się wzdłuż Potoku Rokitnickiego, który zostanie zagospodarowany pod funkcje rekreacyjne. 

Szczegóły inwestycji można znaleźć pod adresem: www.zielona-dolina.info. Zapraszamy również do śledzenia strony na Facebooku: Zielona Dolina. 
 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jacek Kamiński

    Szczyt głupoty. Zajmować tereny zielone w mieście, którego populacja spada, i w którym więcej wyrw, niż zabudowy. Ani to ekologiczne, ani ekonomiczne. Działanie przeciw społeczeństwu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.