Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Nowe osiedle przy ul. Trocera

  • Dodano: 2019-06-03 10:00

Przy ul. Trocera odbyła się uroczystość, w trakcie której klucze do swoich nowych mieszkań odebrały 72 rodziny.

W naszym mieście powstało nowoczesne, przytulne osiedle na miarę XXI wieku składające się z sześciu czterokondygnacyjnych budynków.

To kolejna udana inwestycja ZBM-TBS Sp. z o.o. w Zabrzu


Mieszkania przy ul. Trocera zostały zaplanowane tak, aby spełniać wszelkie potrzeby najemców. Są to zarówno kawalerki, jak również mieszkania dwu i trzypokojowe o powierzchni od 33 m2 do 65 m2.

To osiedle pięknie wkomponowuje się nie tylko w dzielnicę, ale w całe miasto. Jest z jednej strony kameralne, a z drugiej bardzo dobrze usytuowane. Myślę, że każdy, kto szanuje swój czas, marzy o takim miejscu do zamieszkania – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Koszt inwestycji to ok. 15 mln zł, z czego ok. 50 proc. Spółka pozyskała z kredytu zaciągniętego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe środki to dofinansowanie miasta Zabrze oraz środki własne Spółki, w tym partycypacja.

Wykonawcą inwestycji jest firma STB Sp. z .o. o. z siedzibą w Częstochowie, będąca liderem Konsorcjum.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • kol35

    Czytając wypociny UM Zabrze można naprawde sie posmiać albo conajmniej polepszyc sobie humor... 6 bloków nazywają w UM Zabrze osiedlem buahaha niezle , a jak sie będzie nazywać osiedle Kopernika ? albo osiedle Waryńskiego ? to może miasto w mieście - ehh ale czego sie spodziewac .

  • Mieszkaniec

    Już niebawem nawet każda zmiana świateł sygnalizatorów będzie hucznie świętowana. To nie jest żaden sukces - tylko alternatywy ....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.