Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrze: W Mikulczycach powstaje kolejne osiedle

 • Dodano: 2019-05-09 10:00

7 maja firma TDJ Estate zorganizowała w Katowicach spotkanie dotyczące zagospodarowania terenów w Mikulczycach z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe.

Wzięli w nim udział przedstawiciele zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik.

W trakcie spotkania trzy najlepsze pracownie projektowe, które zostały wyłonione w konkursie zorganizowanym przez TDJ Estate, przedstawiły swoje koncepcje na zagospodarowanie terenów przy potoku Mikulczyckim, w okolicach ulicy Zwrotniczej oraz ulicy Łąkowej.

Inwestor aktualnie jest w trakcie budowy pierwszych obiektów mieszkalnych

W najbliższym czasie TDJ Estate zamierza przystąpić do kolejnych etapów inwestycji. W trakcie wtorkowego spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wraz przedstawicielami Wydziału Budownictwa, Biura Planowania Przestrzennego oraz Biura ds. Inwestorów Urzędu Miejskiego w Zabrzu przedstawiła istotne z punktu widzenia miasta uwagi dotyczące przedsięwzięcia, które zostały pozytywnie przyjęte przez inwestora.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Robert Zabrze

  Dokładnie, zgadzam się z Panem po wyżej. Weź gościu się nie wywyższaj...Jak tyle zarabiasz i masz kase to czemu Chałupy nad morzem nie masz?

 • Badania

  Czy zostaną przeprowadzone prace sondażowe archeologiczne w najstarszej części Mikul przy okazji budowy? Co z grodziskiem i terenami przyleglymi? Dlaczego nie przeprowadzono prac archeologicznych sondazowych w Zabrze na placu teatralnym gdzie stal zamek i np w Biskupicach jak stawiali Biedronke itd itp. A jeżeli w co wątpie tak to co z wynikami

 • Kuś

  Żaden zamek, większa drewniana chałupa.

 • Badania

  Pewnie co tam jakaś chałupa, skorupy, inne artefakty czy jakieś grodzisko. Zamek był pokaźny z zabudową i można było zerknąć. Uzupełnić wiedzę o historii Zabrza , fajnie by było uzupełnić kolekcje naszego biednego muzeum. Bezssensu.

 • Pytanie

  A to będą mieszkania komunalne? Czy te po 10000 za metr?

 • kwiatowe

  Naucz sie wreszcie, ze nic nie jest za darmo i mieszkanie sobie trzeba kupic, a nie zdac sie na laske miasta. Komuna sie skonczyla, do roboty! Mieszkania komunalne to w wiekszosci patologia, ludzie nie szanuja jak dostaja cos za darmo.

 • A ty czym jesteś?

  W Gliwicach budują mieszkania komunalne. A patologia to nie bieda bo patologia może równie dobrze mieszkać w budynkach deweloperskich. Tak tak do roboty i splacaj potem całe życie kredyt za 14m kwadratowych. Biorę sobie ciebie kredycie na całe życie. Pewnie zostań niewolnikiem banków jak chcesz ty bardzo dobrze zarabiający, wykształcony intelektualisto niepatologiczny Zabrzanski krezusie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.