Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Wystartował sezon na wodnych placach zabaw!

  • Dodano: 2024-06-21 12:30

Pogoda dopisuje, a równocześnie właśnie rozpoczynają się wakacje! To idealny moment by częściej spędzać czas na świeżym powietrzu. A co ucieszy najmłodszych bardziej, niż informacja o tym, że będą mogli pobawić się wodnymi zabawkami w pięknie zrekultywowanym parku w ścisłym centrum naszego miasta? Tak! Już jutro rusza sezon w Parku Hutniczym, gdzie uruchomiony zostanie wodny plac zabaw! Natomiast już jutro, 22 czerwca, uruchomiony zostanie wodny plac zabaw na os. Janek.

Wodne atrakcje w Zabrzu

Na terenie Parku Hutniczego trwają ostatnie prace porządkowe. Wszystko po to, by już od jutra z pięknego i bogato wyposażonego wodnego placu zabaw mogli zacząć korzystać najmłodsi zabrzanie. Wyczyszczona została cała infrastruktura. Woda na placu zabaw będzie filtrowana i dezynfekowana, a także podgrzewana. Dzieci będą mogły korzystać z wodnych atrakcji w godz. 9.00 – 19.00. Nie będą one działały podczas opadów deszczu.

Warto przypomnieć, że w Parku Hutniczym, który został oddany do użytku wiosną br., utworzono także trzy skwery wypoczynkowe – jeden z nich jest wyposażony w gry stolikowe – stół do gier w piłkarzyki, stoły do gry w szachy i „chińczyka”. Stworzono także miejsca do grillowania i specjalne wybiegi dla psów. Park Hutniczy to zdecydowanie wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.

A już od jutra, 22 czerwca, swój sezon zainauguruje wodny plac zabaw na osiedlu Janek! Zostały wyczyszczone i naprawione już wszystkie urządzenia, które ochłodzą najmłodszych w nadchodzące upalne dni. Do dyspozycji dzieci jest tu aż 21 różnych urządzeń oraz niezbędna infrastruktura wokół obiektu, m.in. przebieralnie i toalety. Podobnie jak w Parku Hutniczym, także tutaj woda na placu zabaw będzie filtrowana i dezynfekowana oraz podgrzewana. W pogodne dni dzieci będą mogły korzystać z wodnych atrakcji w godz. 9.00 – 19.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również