Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Nowa siedziba Fundacji "Twój Everest"

  • Dodano: 2020-07-29 07:30, aktualizacja: 2020-07-29 07:35

Wczoraj, przy ul. Niedziałkowskiego 1, otwarto nową siedzibę zabrzańskiej Fundacji „Twój Everest”.

W trzech wyremontowanych pomieszczeniach odbywać będą się zajęcia, warsztaty, kursy i spotkania ze znanymi osobami. Fundacja realizuje różnorodne działania: edukacyjne, kulturalne, sportowe i wychowawcze, których głównym celem jest pokazywanie podopiecznym, że warto przełamywać swoje ograniczenia, aby osiągać zaplanowane cele. Fundacja wspiera uczestników projektów w realizacji celów poprzez organizację warsztatów, zawodów , turniejów, spotkań ze znanymi osobami, konkursów dla młodzieży i dorosłych. Pomaga młodym ludziom znaleźć autorytety, które ukształtują ich charakter i wskażą odpowiedni kierunek w dorosłym życiu.

Aktywizujemy młodzież i dorosłych, przełamując bierność i niemoc. Naszym marzeniem jest aby każdy mógł osiągnąć osobisty Everest – mówi , prezes Fundacji „Twój Everest”.

Wiemy, że na każdej drodze zdążają się chwile zwątpienia dlatego jesteśmy blisko naszych podopiecznych, motywujemy w chwilach zwątpienia, nagradzamy za osiągnięte rezultaty. Nasza fundacja powstała z głębokiego przekonania, że każdy z nas, niezależnie od swojego wieku, stanu zdrowia, sytuacji rodzinnej czy miejsca, w którym żyje, powinien realizować swoje marzenia, wyznaczać sobie dalekosiężne cele i je osiągać.

Fundacja działa w Zabrzu od sześciu lat

Do tej pory funkcjonowała w Biskupicach, gdzie z powodzeniem realizowała wiele projektów, organizowała zawody, turnieje, czy kursy nauki zarówno dla wybitnie uzdolnionych, jak i dla tych, którym trzeba było w nauce pomóc.

W imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik w uroczystym otwarciu nowej siedziby fundacji udział wziął dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch. W liście skierowanym z tej okazji na ręce prezes fundacji prezydent Zabrza stwierdziła m.in.:

"Z uznaniem śledzę Państwa osiągnięcia w działalności na rzecz pomocy dzieciom i motywowania podopiecznych do ustanawiania życiowych celów i realizowania marzeń. Od kilkunastu lat z godną podziwu wrażliwością i empatią podchodzicie do problemów najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Otaczając ich miłością i troskliwą opieką stwarzacie przyjazne warunki do rozwoju, a pokazując, że warto pokonywać zewnętrzne trudności i własne ograniczenia, aby osiągać zaplanowane cele , na nowo uczycie ich czerpać radość z życia i cieszyć się każdym dniem. Dzieląc się dobrymi praktykami jesteście także cennym partnerem dla innych osób i organizacji, które podobnie jak Wy, chcą wydobyć potencjał tkwiący w dzieciach. Za tę działalność serdecznie dziękuję".

Zabrze: Nowa siedziba Fundacji "Twój Everest"

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.