Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Kradzież rozbójnicza dokonana w szkole. Sprawcy zatrzymani

  • Dodano: 2019-06-21 11:30, aktualizacja: 2019-06-24 10:52

Zabrzańscy policjanci zatrzymali podejrzanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej na terenie jednej z szkół naszego miasta.

Mężczyźni ukradli 14-letniemu pokrzywdzonemu przenośny głośnik, po czym grozili mu pobiciem gdyby ten chciał go odzyskać.

Na wniosek śledczych, zabrzański sąd aresztował jednego z nich na okres 3 miesięcy, a wobec drugiego zastosował dozór policyjny.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia


Na terenie jednej zabrzańskich szkół doszło do kradzieży rozbójniczej. Pokrzywdzonym był 14-letni uczeń szkoły, który tego dnia przyniósł do niej swój przenośny głośnik o wartości 310 złotych. W trakcie gdy 14-latek przebywał na zewnątrz budynków szkoły zauważyli go podejrzani, 18- latek oraz jego o rok młodszy kolega. Podeszli do niego i zabrali mu głośnik z plecaka. Następnie zagrozili, że jeśli komuś powie o kradzieży lub będzie chciał odzyskać swój głośnik to go pobiją. 14-latek nie dał się zastraszyć młodym bandytą i poinformował o zdarzeniu swoją matkę, która założyła w tej sprawie zawiadomienie. Dzięki pracy operacyjnej policjantów podejrzani zostali zatrzymani, i usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych, zabrzański sąd aresztował 18-latka na okres 3 miesięcy, a wobec 17-latka zastosował dozór policyjny. Czynności w sprawie trwają.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.