Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Komunikat w sprawie przedszkoli i opieki w szkołach podstawowych

  • Dodano: 2020-05-25 08:15, aktualizacja: 2020-05-25 07:13

W związku z pismem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gliwicach, który sugeruje wstrzymanie się z otwarciem placówek szkolnych ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w naszym województwie, na wniosek dyrektorów placówek została podjęta decyzja, zgodnie z którą zajęcia w większości przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, a także opieka wczesnoszkolna w szkołach podstawowych w naszym mieście będą zawieszone do 7 czerwca br.


Publiczne placówki opiekuńcze w Zabrzu miały zostać otwarte 25 maja

Przygotowania do uruchomienia pracy przedszkoli oraz wznowienie opieki wczesnoszkolnej z zachowaniem zaostrzonych wymogów sanitarnych zostały ukończone. Niestety zbiegły się one w czasie ze znaczącym wzrostem zachorowań w naszym mieście.

Decyzja o przesunięciu terminu otwarcia została podjęta ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz ich rodzin, a także pracowników w/w placówek.

Placówki są przygotowane organizacyjnie na przyjęcie dzieci

Decyzja o ich otwarciu będzie uzależniona od rozwoju sytuacji zdrowotnej w mieście.

Rodzice są na bieżąco informowani o zaistniałej sytuacji przez dyrektorów poszczególnych przedszkoli i szkół. Na chwilę obecną chęć skorzystania z opieki wczesnoszkolnej wyraziło 130 rodziców (niespełna 5 proc. w stosunku do liczby wszystkich uczniów klas 1-3 w Zabrzu), a wcześniej w przypadku przedszkoli - 302 rodziców (niespełna 10 proc. wszystkich dzieci korzystających z zabrzańskich przedszkoli).

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.