Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Kierowca motocykla bez uprawnień, jego pasażer pijany i poszukiwany

  • Dodano: 2019-08-01 10:15

Zabrzańscy policjanci ruchu drogowego, zatrzymali pijanego i poszukiwanego pasażera motocykla.

Kierowca jednośladu nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl, którym się poruszali nie był dopuszczony do ruchu drogowego.

Kierowca motocykla bez uprawnień 

Policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, codziennie prowadzą kontrole na zabrzańskich drogach. W trakcie swojej pracy sprawdzają stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierujących oraz ich stan trzeźwości. Tym razem kontrola drogowa przeprowadzona przez jeden z patroli była bardzo owocna. Policjanci, patrolując ulice Roosevelta, zauważyli motocykl marki Kawasaki, którym poruszało się dwóch mężczyzn.

Pijany pasażer był poszukiwany przez policję

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierujący motocyklem 34-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladami. Ponadto motocykl którym, się poruszali nie był dopuszczony do ruchu. Jak się okazało, dowód rejestracyj motocyklu został już wcześniej zatrzymany za brak ważnego badania technicznego. Nie był to koniec wykroczeń, które ujawnili policjanci. 40-letni mężczyzna, który był pasażerem motocykla okazał się być pijany. W jego organizmie znajdowało się ponad pół promila alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przewożenie motocyklem pasażera, który znajduje się w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem. Skrupulatnie przeprowadzona przez policjantów kontrola pozwoliła ujawnić też, że pasażer motocykla jest poszukiwany. Pijany pasażer miał do odbycia karę pozbawienia wolności za znęcanie się i nierealizowanie obowiązku alimentacyjnego. Kierujący motocyklem ukarany został mandatami karnymi, a pasażer najbliższe 5 miesięcy spędzi za kartami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.