Wiadomości z Zabrza

Zabrzański Budżet Partycypacyjny - wpłynęły 92 wnioski. Głosowanie ruszy w październiku

  • Dodano: 2019-08-01 10:00

29 lipca w naszym mieście zakończył się czas składania wniosków do budżetu obywatelskiego na rok 2020.

Według stanu na 30 lipca w VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego mieszkańcy złożyli 92 wnioski o łącznej wartości przeszło 15 mln zł. Zakładany limit wydatków na projekty z bieżącej edycji budżetu obywatelskiego to 5 mln 50 tys. zł.

Kwotę podzielono na pule dotyczące poszczególnych dzielnic i pulę ogólnomiejską

Największą liczbę projektów złożono do puli dla dzielnicy Centrum Południe. To czternaście wniosków o łącznej wartości prawie 2 mln zł. Z pul dzielnicowych drugie miejsce pod względem liczby wnioksów zajmuje Guido (dziesięć wniosków o wartości prawie 1,3 mln zł), a trzecie – Centrum Północ (osiem wniosków o wartości 1,4 mln zł). Do puli ogólnomiejskiej złożono dziesięć wniosków o wartości 3,4 mln zł.

Wnioski mogły dotyczyć spraw leżących w kompetencjach miasta na prawach powiatu, a jeśli dotyczyły robót budowalnych – to musiały być zlokalizowane na terenach, którymi zarządza miasto. Wśród propozycji przeważały te dotyczące miejsc relaksu i sportu (w tym dwa wnioski dotyczą utworzenia Street Workout-u i po jednym Flowparku i Pumptrack’a) oraz infrastruktury miejskiej (w tym utworzenia dodatkowych miejsc postojowych, oświetlenia a sześć projektów dotyczy utworzenia wybiegów dla psów).

Wszystkie wnioski będą teraz przedmiotem oceny formalnej i prawno - technicznej

Wnioski, które spełnią wymogi regulaminowe, zostaną poddane głosowaniu (od oceny negatywnej będzie się można odwołać). Głosowanie rozpocznie się 3 października i potrwa do 17 października. Projekty ocenione przez mieszkańców jako najbardziej potrzebne zostaną wpisane do uchwały budżetowej na 2020 rok, zyskując w ten sposób środki na wykonanie. Wykonanie takich projektów będzie należało do zadań miasta jako jednostki samorządu terytorialnego.

Ważne! Z uwagi na to, że wnioski mogły zostać wysłane pocztą (a liczy się data stempla pocztowego), liczba wniosków może się jeszcze nieznacznie zmienić.

Zabrzański Budżet Partycypacyjny - wpłynęły 92 wnioski. Głosowanie ruszy w październiku

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.