Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Ginekolog podejrzany o zgwałcenie i molestowanie seksualne 26 pacjentek

  • Dodano: 2019-04-19 06:30, aktualizacja: 2019-04-19 06:51

Do Sądu Rejonowego w Zabrzu skierowano akt oskarżenia przeciwko ginekologowi, podejrzanemu o zgwałcenie i molestowanie seksualne 26 pacjentek.

Mężczyzna został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w sierpniu 2018 roku, a na wniosek prokuratury sąd tymczasowo go aresztował.

Oskarżonemu grozi kara do 20 lat więzienia

Zabrzańscy policjanci w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu zatrzymali ginekologa w sierpniu 2018 roku. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie, a także molestowanie seksualne 26 pacjentek. Na czas trwającego postępowania, decyzją zabrzańskiego sądu, 50-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Ponadto zastosowano zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono dwa samochody i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to 90 tys. złotych. Podejrzany przybywa w areszcie do chwili obecnej. Do Sądu Rejonowego w Zabrzu właśnie skierowano akt oskarżenia przeciwko lekarzowi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 20 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Kamil

    Kobieta na fotelu ginekologicznym u mężczyzny ginekologa? Obiad podano zapraszam do stołu, wiem chamskie ale dewianci nie powinni wykonywać tego zawodu

  • Leszek

    Kobieta idąc do męzszczyzny ginekologa sama świadomie się narażał. To jak by oddać swoje dziecko na noc do księdza pedofila

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również