Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Ginekolog podejrzany o zgwałcenie i molestowanie seksualne 26 pacjentek

  • Dodano: 2019-04-19 06:30, aktualizacja: 2019-04-19 06:51

Do Sądu Rejonowego w Zabrzu skierowano akt oskarżenia przeciwko ginekologowi, podejrzanemu o zgwałcenie i molestowanie seksualne 26 pacjentek.

Mężczyzna został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w sierpniu 2018 roku, a na wniosek prokuratury sąd tymczasowo go aresztował.

Oskarżonemu grozi kara do 20 lat więzienia

Zabrzańscy policjanci w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu zatrzymali ginekologa w sierpniu 2018 roku. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie, a także molestowanie seksualne 26 pacjentek. Na czas trwającego postępowania, decyzją zabrzańskiego sądu, 50-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Ponadto zastosowano zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono dwa samochody i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to 90 tys. złotych. Podejrzany przybywa w areszcie do chwili obecnej. Do Sądu Rejonowego w Zabrzu właśnie skierowano akt oskarżenia przeciwko lekarzowi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 20 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.