Wiadomości z Zabrza

Trwa proces ginekologa Monzera M. oskarżonego o gwałty i molestowanie swoich pacjentek

  • Dodano: 2019-08-27 14:45

W Sądzie Rejonowym w Zabrzu trwa proces Monzera M., ginekologa oskarżonego o gwałty i molestowanie swoich pacjentek, za co grozi mu do 20 lat więzienia.

Proces jest niejawny ze względu na dobro poszkodowanych

Pierwsza rozprawa miała miejsce jeszcze w maju, wtedy tuż przed odczytaniem aktu oskarżenia prokurator wraz z pełnomocniczkami oskarżycielek posiłkowych zawnioskowali o wyłączenie jawności procesu ze względu na dobro poszkodowanych. Sąd przychylił się do tego wniosku ze względu na drastyczny charakter wydarzeń do jakich doszło w gabinecie ginekologicznym oskarżonego, oraz ze względu na zachowanie prywatności poszkodowanych. Te, chociaż stawiły się na pierwszej rozprawie, nie muszą w niej uczestniczyć, zostały bowiem wcześniej przesłuchane w obecności psychologa.

Zgłosiło się 26 poszkodowanych kobiet, a do przestępstw miało już dochodzić w już 2004 roku

Jak wykazało śledztwo do pierwszych ujawnionych przestępstwo mogło dojść jeszcze w 2004 roku, a proceder trwał w zasadzie niemal do samego policyjnego aresztowania ginekologa w sierpniu ubiegłego roku. Monzer M. odpowiada za gwałty i inne czynności seksualne, dokonywane w gabinetach na terenie Zabrza, Gliwic i Knurowa.

Ginekolog miał w sposób lubieżny dotykać swoich pacjentek, bywało, że nie zakładał rękawiczek do badań, a w skrajnych przypadkach dopuszczał się nawet gwałtu. O tych niezwykle trudnych przeżyciach kilka kobiet postanowiło opowiedzieć dziennikarce UWAGA! TVN:

Na trzeciej bodajże wizycie, kiedy leżałam z zamkniętymi oczami, otworzyłam je tylko dlatego, że usłyszałam szelest - to był szelest  jego spodni, z których akurat wyciągał członka. Odepchnęłam go, a on się dziwił, że go odepchnęłam - mówi dziennikarce UWAGA! TVN jedna z ofiar.

Monzer M ma 51 lat, jest Syryjczykiem z polskim obywatelstwem

Monzer M. ma 51 lat, jest obywatelem Polski syryjskiego pochodzenia, który od dawna mieszka w naszym kraju. Oskarżony nie przyznaje się do winy, a chociaż wcześniej składał zeznania, teraz ich odmawia. Za popełnione czyny grozi mu do 20 lat więzienia.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Krzemień - Ty to chyba jesteś naprawdę z epoki kamienia łupanego.

  • Krzemień

    Zrobić mu uczciwy proces a później powiesić.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.