Wiadomości z Zabrza

Zabrze dobrze wydaje pieniądze na inwestycje

  • Dodano: 2011-10-17 13:15

Miasto Zabrze otrzymało nagrodę za zajęcie I miejsca wśród miast na prawach powiatu w rankingu w zakresie wydatków inwestycyjnych przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota".

Wyróżnienie zostało wręczone podczas odbywającego się w dniach 11-13 października w Warszawie IX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Ranking stworzono na podstawie wydatków inwestycyjnych na infrastrukturę techniczną (transport, gospodarka, komunalna, gospodarka mieszkaniowa). Obliczając wskaźnik rankingu wzięto pod uwagę wydatki wyrażone w cenach stałych z 2010 roku, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, liczone jako średnia z trzech ostatnich lat (2008-2010). W kategorii miast na prawach powiatu Miasto Zabrze zajęło pierwsze miejsce.

Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie samorząd przeznaczył aż 142 mln zł na inwestycje. Kolejne 41,5 mln zł wyniesie wysokość unijnej dotacji uzyskanej przez Urząd Miejski na stworzenie Europejskiego Ośrodka Kultury Technicznej i Turystyki Przemysłowej. Jego największą atrakcją będzie Główna Kluczowa Sztolnia Dziedziczna.

Komentarze (3)    dodaj »

  • hromani

    wielki remont ul De`Gaulea - paranoja i kpiny - czy coś się zmieniło na lepsze - pieniądze poszły w gulik.

  • kolo

    zabrze to wielki smietnik

  • lech

    a kiedy wreszcie Zabrze będzie czystym miastem jak się idzie ulicami w centrum to wszędzie śmieci, butelki się walają, odchody psie na chodnikach,w parkach w krzakach to sam jeden wielki śmietnik, aż wstyd zaprosić gości na spacer po Zabrzu nawet koło Urzędu Miasta zielony budynek w centrum śmierdzi moczem bo nie ma darmowego szaletu w centrum Zabrza, kiedy będą uruchomione roboty publiczne na sprzątanie stałe ulic Zabrza ?Chcę mieszkać w czystym mieście , a nie takim śmietniku jak jest obecnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również