Wiadomości z Zabrza

Zabrze buduje nowe mieszkania. Tym razem w Helence [FOTO]

  • Dodano: 2023-01-20 08:00, aktualizacja: 2023-01-20 08:23

Wczoraj w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisana została umowa między Zarządem Budynków Mieszkaniowych-Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. a konsorcjum Remar Budownictwo Sp. z o.o. Inwestycja o wartości ponad 26 mln zł przewiduje wybudowanie czterech nowoczesnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Niepokólczyckiego w dzielnicy Helenka.

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Helence

– Dziś podpisujemy umowę na wyjątkowo ważną dla mieszkańców Zabrza, a w szczególności dzielnicy Helenka, inwestycję mieszkaniową, którą realizować będzie spółka ZBM-TBS. To dla mnie tym większa radość, że pokazuje to jak atrakcyjną lokalizacją jest ta zielona dzielnica. W Zabrzu konsekwentnie rozwijamy budownictwo mieszkaniowe współfinansując powstawanie nowych mieszkań – m.in. oddaliśmy do użytku atrakcyjne osiedle przy ul. Trocera. Wspieramy także inicjatywy deweloperów i osób prywatnych, którzy budują domy m.in. w „Słonecznej Dolinie”. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania potwierdza, że ludzie chcą mieszkać w Zabrzu – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Zaprojektowano 64 komfortowe mieszkania w systemie TBS na zasadach wynajmu, po 16 w jednym budynku. Przewidziano funkcjonalne mieszkania dwu i trzypokojowe z aneksami kuchennymi oraz komórkami lokatorskimi o powierzchni: od 52 m2 – 78 m2. Mieszkania przygotowane będą pod klucz. Z mieszkań na parterze będzie można wyjść bezpośrednio do ogródka.

W ramach inwestycji wykonana zostanie również nowa infrastruktura techniczna i drogowa. Powstanie 90 miejsc postojowych z możliwością odpłatnego wynajmu, dwa miejsca ładowania samochodu elektrycznego oraz cztery wiaty rowerowe. Specjalnie dla najmłodszych mieszkańców zaprojektowano duży plac zabaw.

Zabrze buduje nowe mieszkania. Tym razem w Helence [FOTO]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również