Wiadomości z Zabrza

Nowe mieszkania na osiedlu przy ul. Żywieckiej już gotowe!

  • Dodano: 2022-12-05 10:30

Końca dobiegł kolejny etap prac na osiedlu przy ul. Żywieckiej, które Miasto Zabrze wraz z Międzygminnym Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. konsekwentnie rozbudowuje od 2013 r. Kolejne dwa budynki są już gotowe! Do tej pory powstało tam aż siedem bloków mieszkalnych, w których zamieszkało 90 rodzin.

Nowe mieszkania w Zabrzu

Rozbudowa osiedla przy ul. Żywieckiej realizowana jest dzięki udziałowi finansowemu Miasta Zabrze, finansowaniu zwrotnemu z Banku Gospodarstwa Krajowego, partycypacji przyszłych lokatorów oraz Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

– W Zabrzu konsekwentnie rozwijamy budownictwo mieszkaniowe, współfinansując powstawanie nowych mieszkań – oddaliśmy do użytku m.in. atrakcyjne osiedle przy ul. Trocera. Wspieramy także inicjatywy deweloperów i osób prywatnych, którzy budują domy m.in. w „Słonecznej Dolinie”, „Zielonej Dolinie”, a także w Grzybowicach czy przy ul. Nad Kanałem. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania potwierdza, że ludzie chcą mieszkać w naszym mieście – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W dwóch budynkach znajduje się po dziesięć mieszkań (od 55,15 m2 do 74,95 m2) w tym po dziewięć mieszkań dwupokojowych i po jednym mieszkaniu trzypokojowym.

Zgodnie z projektem, na poziomie parteru, oprócz lokali mieszkalnych mieszczą się też pomieszczenia techniczno-gospodarcze (komórki lokatorskie, wózkownie, rowerownie, suszarnie, pomieszczenia techniczne).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również