Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Absolwentka ASP z Zabrza z trzecią nagrodą na festiwalu w Cannes

  • Dodano: 2019-05-28 10:00

Wielki sukces młodej zabrzanki. Wyprodukowana przez Szkołę Filmową w Łodzi animacja Duszyczka Barbary Rupik z trzecią nagrodą w sekcji Cinefondation 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. 

Trzecią nagrodę otrzymały ex aequo obraz Wisama Al Jafariego z Palestyny Ambience i polska animacja "Duszyczka" w reż. Barbary Rupik, produkcji Szkoły Filmowej w Łodzi. 

Sukces artystki z Zabrza na festiwalu filmowym w Cannes

Barbara Rupik ukończyła Szkołę Podstawową nr 31 w Rokitnicy, Gimnazjum nr 4, III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu, Jest absolwentką projektowania graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a obecnie studiuje animację w łódzkiej filmówce. Bezpośrednio przed pokazem Barbara Rupik mówiła dziennikarzom, że Duszyczka jest „w dużej mierze inspirowana malarstwem”, a inspiracją dla fabuły był obraz – średniowieczne przedstawienie samobójstwa Judasza. 

Film Barbary Rupik przeszedł ostrą selekcję, był jednym z siedemnastu filmów, które zakwalifikowały się do tegorocznego konkursu Cinefondation. Jury analizowało w tym roku ok. 2 tys. zgłoszeń prezentujących dorobek 366 szkół filmowych z całego świata.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.