Wiadomości z Zabrza

Zabrze. 68-latek z Zabrza próbował wysadzić kamienicę! Ewakuowano czterech mieszkańców

  • Dodano: 2024-03-06 08:15, aktualizacja: 2024-03-06 08:36

Policjanci z III komisariatu w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który usiłował wysadzić w powietrze kamienicę w której mieszkał. Desperat wcześniej groził mieszkańcom, aż w końcu podjął próbę zrealizowania swoje groźby, która na szczęście okazała się nieskuteczna. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

68-latek chciał wysadzić kamienicę w powietrze

W poniedziałek 68-letni zabrzanin próbował przy użyciu butli i odkręconej kuchenki wysadzić w powietrze kamienicę w której mieszka. Desperat od kilku dni odgrażał się, że wszystkich wysadzi i że posiada bombę. Kiedy jeden z mieszkańców na klatce schodowej poczuł gaz, postanowił wezwać pomoc. Na miejsce został skierowany patrol policji z zabrzańskiej trójki oraz straż pożarną. Z budynku ewakuowano czterech mieszkańców. W mieszkaniu 68-latka znaleziono odkręconą butle i kuchenkę gazową z których wydobywał się gaz. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Po zatrzymaniu 68-latka, policjanci z Referatu Kryminalnego III komisariatu zbierali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru oraz eksplozji materiałów łatwopalnych, co zagroziło życiu i zdrowiu wielu osób. Zabrzański sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec Podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Zabrze: 68-latek próbował wysadzić kamienicę! Ewakuowano czterech mieszkańców / fot. KMP Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również