Wiadomości z Zabrza

Nadchodzą 123 Derby Śląska - klub walczy o więcej biletów. Kibice nie będą blokować ulic?

  • Dodano: 2024-03-05 18:00

Dobre wieści płyną ze strony kibiców i klubu Górnika Zabrze. Udało im się zaplanować transport na mecz w Chorzowie, który nie sparaliżuje całej okolicy. Pytanie tylko, ilu ich pojedzie? Trwa walka o bilety dla fanów.

Szczegóły ustalono w Urzędzie Wojewódzkim

Kilka dni temu władze województwa, przedstawiciele klubów i służb porządkowych spotkali się w Katowicach, by omówić szczegóły zbliżających się wielkimi krokami Derbów. Rozmawiano przede wszystkim o bezpieczeństwie, a jednym z wątków była kwestia puli biletów na sektor gości. Górnik Zabrze i jego kibice liczą na to, że Ruch zgodzi się na przyznanie ponad 4000 wejściówek, jednak do tej pory padła zgoda na 2100 biletów. 

Przedstawiciele Ruchu Chorzów zaproponowali udostępnienie ok. 2 100 biletów na sektor gości Stadionu Śląskiego, a więc wymagane minimum. Sprzeciw Górnika spowodował ustalenie warunków, których spełnienie ma pozwolić na zwiększenie liczby miejsc dla Kibiców Trójkolorowych. - czytamy na stronie Górnika Zabrze.

Wiadomo, że do tej prośby przychyliły się także władze województwa i służby porządkowe. Jednym z argumentów był fakt, iż na meczu z Legią pojawiło się ponad 4000 kibiców gości. 

Zarówno wojewoda śląski Marek Wójcik, jak i komendant wojewódzki policji insp. Tomasz Michułka przychylili się do naszej prośby o zwiększenie liczby biletów dla Kibiców Górnika. - informuje klub.

Kibice Górnika organizują transport

Biuro prasowe Górnika Zabrze, a także Torcida informują, że kibice we własnym zakresie zorganizowali już 12 autokarów, która mają przetransportować fanów Trójkolorowych spod Areny Zabrze w okolice Stadionu GKS-u Katowice przy ul. Bukowej. Dzięki temu barwny korowód nie sparaliżuje dróg, tak jak to miało miejsce wielokrotnie, a przejdzie przez Park Śląski.

Czynimy wszelkie starania, aby świętem śląskiego sportu mogło emocjonować się jak najwięcej członków Trójkolorowej Rodziny. Po spełnieniu postawionych warunków, obecnie czekamy na decyzję Ruchu Chorzów. - czytamy na stronie klubu.

Komentarze kibiców w sieci są jednak mniej powściągliwe niż oficjalne komunikaty czy wypowiedzi Podolskiego, który również komentował ten fakt. 

Nie dają nam tylu wejściówek, bo może zrobimy lepszą od nich atmosferę na stadionie. Derby muszą być też odpowiednie pod kątem kibicowskim. Fajnie jest grać na wypełnionym stadionie, gdy są kibice obu stron. Grałem takie mecze w wielu miejscach świata i nigdy tak tam nie było - powiedział w wywiadzie dla kanału Czwarta Trybuna. 


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również