Wiadomości z Zabrza

Zabrzański Przewodnik Kulinarny

  • Dodano: 2021-04-02 09:00

W ręce mieszkańców został oddany wyjątkowy przewodnik po zabrzańskich restauracjach. W tym szczególnym momencie pandemii jego celem jest spełnienie dwóch ważnych zadań – wsparcie zabrzańskich restauratorów w niełatwym dla nich czasie, a także promocja miasta Zabrze.

Do projektu zgłosiło się 33 zabrzańskich restauratorów. Przewodnik zawiera fotografie prezentowanych lokali, opis kuchni wraz z kulinarnymi bestsellerami, dane teleadresowe, mapkę oraz co wyróżnia każdego z restauratorów. Jest to pierwszy tego typu przewodnik kulinarny na Śląsku powstały z myślą o wsparciu branży, jak również stanowiący doskonałe źródło informacji dla mieszkańców i turystów.

Warto zauważyć, jak bogata jest dzisiaj oferta lokalnych restauratorów. Na ulicach naszego miasta swoją klasę prezentują zabrzańskie lokale gastronomiczne z różnorodną kuchnią – od tradycyjnej kuchni śląskiej i kuchni polskiej, przez japońskie sushi, aż po finezyjne połączenia kuchni międzykontynentalnej. Jest to dobitne potwierdzenie jednej z głównych cech Zabrza – przeplatania się tradycji z nowoczesnością.  

Przewodnik dostępny jest TUTAJ.

Zabrzański Przewodnik Kulinarny

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.