Wiadomości z Zabrza

Zabrzański Przewodnik Kulinarny

  • Dodano: 2021-04-02 09:00

W ręce mieszkańców został oddany wyjątkowy przewodnik po zabrzańskich restauracjach. W tym szczególnym momencie pandemii jego celem jest spełnienie dwóch ważnych zadań – wsparcie zabrzańskich restauratorów w niełatwym dla nich czasie, a także promocja miasta Zabrze.

Do projektu zgłosiło się 33 zabrzańskich restauratorów. Przewodnik zawiera fotografie prezentowanych lokali, opis kuchni wraz z kulinarnymi bestsellerami, dane teleadresowe, mapkę oraz co wyróżnia każdego z restauratorów. Jest to pierwszy tego typu przewodnik kulinarny na Śląsku powstały z myślą o wsparciu branży, jak również stanowiący doskonałe źródło informacji dla mieszkańców i turystów.

Warto zauważyć, jak bogata jest dzisiaj oferta lokalnych restauratorów. Na ulicach naszego miasta swoją klasę prezentują zabrzańskie lokale gastronomiczne z różnorodną kuchnią – od tradycyjnej kuchni śląskiej i kuchni polskiej, przez japońskie sushi, aż po finezyjne połączenia kuchni międzykontynentalnej. Jest to dobitne potwierdzenie jednej z głównych cech Zabrza – przeplatania się tradycji z nowoczesnością.  

Przewodnik dostępny jest TUTAJ.

Zabrzański Przewodnik Kulinarny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również