Wiadomości z Zabrza

Wybuch przy ul. Struzika 6: część mieszkańców wraca do domów

  • Dodano: 2021-04-02 08:45, aktualizacja: 2021-04-02 09:47

Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, mieszkańcy dwóch z trzech pionów klatki schodowej budynku przy ul. Struzika 6 w Zabrzu (od piątego piętra wzwyż), w której doszło do wybuchu, mogą wrócić do swoich domów od 1 kwietnia.

Jednocześnie, zgodnie z orzeczeniem rzeczoznawczy budowlanego działającego na zlecenie Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, mieszkańcy pionu, w którym doszło do wybuchu, będą mogli wrócić do mieszkań dopiero po zakończeniu prac polegających na wymianie uszkodzonych płyt ściany obiektu.

Poszkodowani wskutek zdarzenia otrzymują pomoc miasta za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu, który wypłaca zasiłki oraz świadczy bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną.

Pomoc dla poszkodowanych

Warto docenić również inicjatywę wielu osób prywatnych, stowarzyszeń i organizacji, które włączyły się w niesienie pomocy poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu.

Na portalu zrzutka.pl mieszkańcy Zabrza i wszyscy ludzie dobrego serca przesyłają pieniądze na pomoc rodzinom z bloku przy Struzika. Zrzutkę uruchomili lokalni aktywiści, zajmujący się także organizacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Osobną zrzutkę uruchomiono także na tym portalu, ale pod nazwą “Dla uczniów ZSO 14 w Zabrzu i ich rodzin, poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu”. W tym przypadku inicjatorem była Rada Rodziców.

Organizowane są też zbiórki rzeczowe

Jedną z nich zainicjowała pani Sabina. Każdy, kto chce dołączyć do zbiórki, może to zrobić – rzeczy dla osób z budynku przy ul. Struzika będą magazynowane w Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Korczoka, która znajduje się około 200 metrów od bloku. Rzeczy będą składowane w sali nr 2 i 13. Chęć dołączenia do zbiórki można zgłosić pani Sabinie pod adresem: sabinaki@interia.pl

Komentarze (1)    dodaj »

  • rel

    Nie wiem czy chciałbym tam jeszcze wrócić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również