Wiadomości z Zabrza

Zabrzański policjant podjął w czasie wolnym akcję w Sośnicowicach

  • Dodano: 2020-09-21 17:00

Policjant z Zabrza, przejeżdżając przez Sośnicowice, zauważył, że motorower ma trudności z utrzymaniem toru jazdy. Zgodnie z zasadą, że policjantem jest się całą dobę, przystąpił do zatrzymania. 

Rzecz działa się po godzinie 23.00

Do zdarzenia doszło w środową noc, 17 września, na ul. Smolnickiej w Sośnicowicach. Policjant z zabrzańskiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył dziwnie poruszający się jednoślad, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Zablokował motorowerowi drogę i zatrzymał kobietę. Jako pasażer podróżował mężczyzna. W trakcie rozmowy z motorowerzystką potwierdziły się przypuszczenia policjanta – wyczuł silną woń alkoholu. Mundurowi, którzy dotarli na miejsce, potwierdzili tożsamość nietrzeźwej.

Funkcjonariusz zatrzymał jednoślad oraz wezwał na miejsce patrol

Okazało się, że jest to 44-letnia mieszkanka gminy Sośnicowice. Badanie poziomu alkoholu wykazało w jej organizmie 1,1 promila. Kobieta, siadając za sterami jednośladu, przede wszystkim stwarzała zagrożenie dla siebie, ale dodajmy – zdarza się, że pijany rowerzysta czy motorowerzysta nieprzewidywalnym manewrem potrafi przestraszyć innego uczestnika ruchu i spowodować tragedię z udziałem nawet wielotonowego pojazdu. 44-latka odpowie przed sądem i miejmy nadzieję, kara będzie swoistym otrzeźwieniem dla „bohaterki” opisanego zdarzenia. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.