Wiadomości z Zabrza

Czy problem odoru w mieście zostanie rozwiązany? Trwają rozmowy z FCC Polska

  • Dodano: 2020-09-21 14:00

W siedzibie firmy FCC Polska Sp. z o. o. odbyło się spotkanie "Zespołu do spraw współpracy przy realizacji projektu modernizacji Zakładu Segregacji i Kompostowni Odpadów w Zabrzu przy ul. Cmentarnej, zarządzanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zabrzu”.

Uczestniczyli w nim m.in. zastępcy prezydenta Miasta Zabrza - Katarzyna Dzióba oraz Borys Borówka, członek zarządu FCC Polska Sp. z o. o. Michal Pudil oraz pracownicy zabrzańskiego magistratu i spółki FCC Polska

Przedstawiciele spółki FCC Polska Sp. z o. o. przedstawili aktualny harmonogram prac związanych z hermetyzacją instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych w Zabrzu. Z przedstawionego harmonogramu wynika, że uruchomienie inwestycji związanej z w/w hermetyzacją nastąpi nie później niż 15 października br. Po tym terminie przez okres dwóch tygodni będzie trwał rozruch zhermetyzowanej instalacji.

Poszukiwanie rozwiązań 

Ponadto, do 15 października br. zostaną też zainstalowane dodatkowe zraszacze likwidujące nieprzyjemny zapach wokół pryzm kompostowania odpadów zielonych. Jednocześnie, do czasu pełnego uruchomienia zhermetyzowanej instalacji nie będą prowadzone na otwartych placach procesy dojrzewania stabilizatu z odpadów.

Założeniem procesu hermetyzacji jest aby powietrze z prowadzonych procesów mechaniczo-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych było kierowane do biofiltra gdzie będzie oczyszczone, a nie bezpośrednio kierowane do atmosfery. Spółka zapewniła również, że będzie na bieżąco informować mieszkańców Zabrza o postępach w pracach związanych z hermetyzacją instalacji.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Heinshi

    Zamknąć ten bajzel i będzie spokój! Nie wywożą śmieci na Zabrzu to dowidzenia !

  • boluś

    LYPA niy som w stanie przeprowadzić połnyj hermetyzacji bo wiąże sie to z ogromnymi kosztami w trakcie eksploatacji ,biofiltry są narażone na zatrucie plus zraszacze małoefektywne , ciekawe jak to zadziało zimą?

  • Mieszkaniec

    Później będzie rozruch, później będzie zima i nie będzie takiego odoru - czyli będzie pełny sukces, a później znowu nadejdzie lato i jak będzie smród to się wymyśli że system uległ awarii i naprawiony będzie najpóźniej jeszcze przed zimą. Poczekamy - zobaczymy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również