Wiadomości z Zabrza

Zabrzański policjant odznaczony medalem

  • Dodano: 2019-03-01 12:15

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia medali Za Długoletnią Służbę i Za Zasługi dla Policji.

Łącznie uhonorowanych zostało 21 osób. Wśród odznaczonych jest pełniący obowiązki naczelnika wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zabrzańskiej komendy nadkom. Tadeusz Wypchoł. Medale wręczyli II Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

Wczoraj w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której wręczone zostały medale policjantom i pracownikom cywilnym Policji. II Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz, w asyście Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotra Kuci, udekorował 16 policjantów i 2 pracowników cywilnych Policji złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami Za Długoletnią Służbę. Wśród odznaczonych jest pełniący obowiązki naczelnika wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zabrzańskiej komendy nadkom. Tadeusz Wypchoł. Medal za Długoletnią Służbę jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa osobom, które wyróżniają się spośród grona współpracowników o podobnym stażu pracy. Odznaczenie to przyznaje Prezydent RP. Dwóch kolejnych pracowników cywilnych zostało uhonorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązowymi medalami Za Zasługi dla Policji. Na zakończenie uroczystości wicewojewoda i zastępca szefa śląskiego garnizonu policji pogratulowali wszystkim odznaczonym i życzyli im dalszych sukcesów w służbie. Uroczystość uświetniła policyjna orkiestra oraz poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również