Wiadomości z Zabrza

Zabrzański akcent na 12. Europejskim Kongresie Gospodarczym

  • Dodano: 2020-09-07 17:00

Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta Miasta Zabrze wzięła udział w debacie „Sprawiedliwa transformacja – inwestycje, rewitalizacja, finansowanie”, która odbyła się wczoraj w Katowicach w ramach 12. Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Wielka debata

Uczestnicy debaty mówili m.in. o finansowych wyzwaniach związanych z przeprowadzeniem procesu transformacji; o tym w co inwestować, by uzyskać najkorzystniejsze efekty społeczno-gospodarcze na obszarach objętych procesem transformacji, a także o mocnych i słabych stronach regionu w kontekście przeobrażeń sektora górniczo – energetycznego.

Europejski Kongres Gospodarczy to największe spotkanie gospodarcze Europy Centralnej 

To wydarzenie, którego prestiż i rolę w przestrzeni europejskiego dialogu budowano przez ponad dekadę. Stał się on szerokim i otwartym forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, o ekonomicznych, społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju.

Kongres za swój cel obrał wskazywanie zjawisk i trendów o kluczowym znaczeniu dla przyszłości gospodarki i perspektyw jej rozwoju

W tym roku EKG odbywa się w mniejszej, niż zazwyczaj skali i w innym terminie ze względu na panującą na świecie pandemię. Nic więc dziwnego, że własnie koronawirus, a bardziej nawet sposoby wyjścia z kryzysu, jaki pandemia spowodowała, a także odbudowa gospodarki, to jedne z ważniejszych tematów, jakie były podejmowane w trakcie tych trzech dni. W sumie zaplanowano ponad 70 sesji i debat, a także szereg wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. 5 European Tech and Start-up Days.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.