Wiadomości z Zabrza

Policjanci z pracownikami sanepidu prowadzą kontrole na terenie Zabrza

  • Dodano: 2020-09-07 14:00

Policjanci z zabrzańskiej komendy wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach dokonują kontroli sklepów, punktów gastronomicznych oraz środków komunikacji w związku z przestrzeganiem obostrzeń Covid-19, w tym nakazu zasłaniania ust i nosa. Za brak zakrytej twarzy może grozić mandat w wysokości 500 zł.

Walka z wirusem

W czwartek na  terenie Zabrza trwały działania służb mające na celu ograniczenie epidemii koronawirusa. Policjanci wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzali sklepy, miejsca rozrywki, środki komunikacji oraz lokale gastronomiczne, w tym te punkty, gdzie odbywają się np. wesela - pod kątem przestrzegania przepisów sanitarnych.

Główne zasady, których trzeba przestrzegać, to zachowanie odległości co najmniej półtora metra od innych, dezynfekcja dłoni i zasłonięte usta oraz nos

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole w placówkach handlowych i usługowych z uwagi na wyraźnie utrzymującą się, dosyć wysoką liczbę osób zakażonych Covid-19. Jednocześnie przypominają, że osoby nieprzestrzegające obostrzeń w związku z koronawirusem mogą zostać ukarane mandatem karnym do 500 zł. Mundurowi mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mieszkaniec

    Rozporządzenie powinno być zgodne z ustawą i wtedy wiąże obywateli. Problem polega na tym, że ustawa o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi mówi o obowiązku stosowania środków profilaktycznych - do których zaliczamy noszenie maseczek - tylko przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie, a rozporządzenie rozszerza ten nakaz na wszystkichpanadto personel placówek handlowych nie jest upoważniony do egzekwowania noszenia maseczek przez konsumentów na terenie sklepów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.