Wiadomości z Zabrza

Zabrzańska drogówka od początku miesiąca zatrzymała aż 11 nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2019-07-16 11:15

Od początku lipca policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali aż 11 kierujących pod wpływem alkoholu.

5 z nich odpowie za popełnienie przestępstwa jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości, pozostali poniosą konsekwencje za popełnienie wykroczenia. Kierujący, którzy kierowali „na podwójnym gazie” już utracili swoje prawo jazdy.

Czynności w sprawach trwają

Tylko w ciągu pierwszej połowy lipca policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali aż 11 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Kontrole trzeźwości prowadzone są nie tylko w ramach akcji policyjnych „Trzeźwość”, ale również w czasie kontroli drogowych. Każdy policyjny radiowóz wyposażony jest w urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci zabrzańskiej drogówki posiadają urządzenia do wykrywania narkotyków w organizmie kierującego. Te środki, a także determinacja policjantów pozwala na eliminowanie kierujących, którzy jadąc pod wpływem alkoholu są zagrożeniem dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wśród 11 zatrzymanych kierowców, aż 5 popełniło przestępstwo kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wśród nich aż 2 spowodowało zdarzenie drogowe. Na szczęście były to tylko kolizje, gdzie uszkodzeniu uległy jedynie pojazdy. Nikt z biorących udział w kolizjach nie odniósł obrażeń.

Do pierwszego zdarzenia doszło na ul. Fredry

 35-letnia kobieta wyjeżdżając z posesji nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadąca kią. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że kobieta jest pijana. Badanie trzeźwości wskazało, że miała 0,66 promila alkoholu w organizmie. Kobieta kierowała ponadto bez uprawnień.

Do drugiego zdarzenia doszło na ul. Św. Urbana

Tam kierujący motorowerem wjechał w zaparkowana toyotę. Mężczyzna po całym zdarzeniu ukrył się w bramie kamienicy. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że kierujący jednośladem miał 2,56 promila alkoholu w organizmie.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami  za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Patryk

    Ekstra! policja takimi pijaczkami powinna sie zajmować, bo inni kierowcy, którzy nawet jak coś małego przekrocią to ich yanosik wybroni, a pijaków trzeba gnębić.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.