Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków

  • Dodano: 2019-03-08 10:15

Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących na „podwójnym gazie”. Jeden z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a drugi pod wpływem amfetaminy.

Dodatkowo drugi z kierujących odpowie za posiadanie narkotyków.

Czynności w sprawach trwają

Policjanci z III komisariatu zatrzymali 46-letniego kierującego na ul. Pawliczka. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec Rudy śląskiej kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie wskazało, że miał 1,36 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy kat. B. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obowiązkowe świadczenie w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Drugi z kierujących został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców na ul. Bytomskiej. W czasie policyjnej kontroli okazało się, że 31-letni kierujący prowadził volkswagena pod wpływem amfetaminy. Ponadto policjanci ujawnili u mężczyzny amfetaminę. Kierujący został osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem narkotyków, ale również za ich posiadanie. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również