Wiadomości z Zabrza

Modernizacja ulicy Piłsudskiego w Zabrzu rusza 11 marca. Będą utrudnienia

  • Dodano: 2019-03-08 09:45, aktualizacja: 2019-03-08 13:08

Już w najbliższy poniedziałek, 11 marca, rozpoczną się prace związane z modernizacją ulicy Piłsudskiego na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Roosevelta, a wiaduktem kolejowym.

Przypomnijmy, że roboty drogowe obejmować tylko prace na jezdni, a w rezultacie powstaną trzy pasy – po jednym w każdym z kierunków oraz dodatkowy, środkowy, na lewoskręty.

Kierowców czekają utrudnienia!

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu podał właśnie utrudnienia, na jakie mogą natknąć się kierowcy.

W pierwszym etapie pod roboty zostanie zajęta połowa zachodniej części jezdni na odcinku od wejścia do Ogrodu Botanicznego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej oraz wschodnia część jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do wiaduktu kolejowego. Z tego względu na czas trwania robót na ul. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Pokoju zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w kierunku ulicy Wolności. Ruch dwukierunkowy zostanie utrzymany tylko na odcinku ul. Piłsudskiego pomiędzy ul. Wolności a ul. Pokoju. Prace jednak nie będą wyłączać z ruchu ulic poprzecznych. Wyjazd z nich będzie jednak tylko w kierunku ul. Wolności. Jeśli prace będą musiały wyłączyć wyjazd z posesji, mieszkańcy zostaną o tym uprzednio poinformowani.

Kolejne etapy modernizacji będą obejmowały budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Piłsudskiego, prace na dalszym ciągu ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Wolności oraz remont chodników przyległych do jezdni. Objazdy wytyczono przez ul. De Gaulle’a oraz ul. Knurowską w Zabrzu, a także ul. Reymonta i ul. Sikorskiego w Gliwicach.

Objazd dla kierujących pojazdami jadących ul. Wolności w rejonie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego w kierunku centrum miasta prowadzony będzie ulicami Wolności i Gen. de Gaulle’a do ul. Roosevelta.

Prace potrwają do września br.

Modernizacja ulicy Piłsudskiego w Zabrzu rusza 11 marca. Będą utrudnienia

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jstt

    tylko jak wjechać do budynków np przy Żółkiewskiego z ulicy Wolności z Gliwic

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.