Wiadomości z Zabrza

Zabezpieczyli nielegalny tytoń w mieszkaniu 49-latka!

  • Dodano: 2020-07-14 13:15

17 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczyli zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Do zabezpieczenia nielegalnego tytoniu doszło w wyniku wspólnej pracy służb i pozyskanej informacji o prowadzonej nielegalnej sprzedaży tytoniu. Mężczyźnie, który prowadził nielegalną sprzedaż, grozi kara grzywny lub więzienia do 3 lat.

Zabrzańscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą weszli do mieszkania 49-letniego mężczyzn, który w swoim mieszkaniu w centrum miasta handlował nielegalnym tytoniem. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabrzańskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili 17 kg ciętego tytoniu. Mężczyzna przyznał, że w tytoń zaopatruje się w jednym z miast na wschodniej granicy Polski, a następnie sprzedaje go w Zabrzu, osobą ze swojego sąsiedztwa. Straty skarbu państwa oszacowano na 14 tys. złotych z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego i blisko 4 tys. zł z tytułu podatku VAT.

Wartość rynkowa zabezpieczonego tytoniu to blisko 8 tys. zł.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie teraz przed zabrzańskim sądem. Policjanci przypominają, że w świetle prawa sprzedaż wyrobów tytoniowych bez akcyzy podlega pod paragrafy kodeksu karno-skarbowego. Również każdy, kto przewozi, przechowuje lub przesyła wyroby akcyzowe bez takowej, podlega karze grzywny lub więzienia do 3 lat.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.