Wiadomości z Zabrza

3 kg tytoniu i 235 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 67-latka zatrzymana

 • Dodano: 2019-11-28 10:30

3 kg tytoniu i 235 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczyli zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

Do zabezpieczenia nielegalnego tytoniu doszło w wyniku kontroli przeprowadzonej na targowisku miejskim przy ulicy Jagieły.


Zabrzańscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 67-letnią kobietę, która na targowisku miejskim przy ulicy Jagieły handlowała nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Do zatrzymania kobiety doszło gdy prowadziła sprzedaż na  targowisku

Podczas przeszukania jej mieszkania policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabrzańskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili prawie 3 kg ciętego tytoniu i 240 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kobieta przyznała, że wykorzystuje używane paczki po papierosach i napełnia je wyprodukowanymi przez siebie papierosami. Tak przygotowane papierosy sprzedaje na targowisku. Straty skarbu państwa oszacowano na ponad 6 tys. złotych z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego i blisko 3 tys. zł z tytułu podatku VAT. Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 5 tys. zł. Za popełnione przestępstwo kobieta odpowie teraz przed zabrzańskim sądem. Policjanci przypominają, że w świetle prawa sprzedaż papierosów bez akcyzy podlega pod paragrafy kodeksu karno-skarbowego. Również każdy, kto przewozi, przechowuje lub przesyła wyroby akcyzowe bez takowej, podlega karze grzywny lub więzienia do 3 lat. 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Pracujący na nich Podatnik

  A ile co miesiąc dostają ludzie zagranicznej rasy w Zabrzu którzy od lat nie pracują?

  • Pracujący na nich Podatnik
   2019-11-30 08:57
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Inkwizycja

  Stos!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.