Wiadomości z Zabrza

Za nami spotkanie w sprawie programu "Czyste powietrze"

  • Dodano: 2018-11-02 09:30

30 października, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Powstańców Śląskich 5-7, odbyło się spotkanie informacyjne w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”.

Uczestniczyli w nim m.in.: Elżbieta Kisiel – doradca energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydenta Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba oraz mieszkańcy naszego miasta.

Celem programu „Czyste powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Podstawowym warunkiem udzielenia dofinansowania jest wymiana starych źródeł ciepła – pieców i kotłów – na paliwa stałe/zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu.

W trakcie spotkania prezentowane były założenia programu, omawiano rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, przedstawiono też sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Program rozpoczął się we wrześniu br., a realizowany będzie do 2029 r.

Spotkanie było też okazją do zadawania pytań i uzyskiwania informacji niezbędnych dla wypełnienia wniosków i skorzystania z programu. Prowadzący spotkanie eksperci przedstawili również problematykę ochrony powietrza oraz epizodów smogowych, w tym skutków zdrowotnych i ekonomicznych tych zjawisk.

Więcej informacji o programie „Czyste powietrze” na: www.wfosigw.katowice.pl, w zakładce „Program CZYSTE POWIETRZE”.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • niepiekło

    Tu nie trzeba kolejnych nic nie wnoszących spotkań i bezsensownych tyrad.Prawdziwe działania same się nie zrobią, lepiej wziąć udział w kolejnym konkursie dla nagrodę dla MMS za "czyste powietrze".

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.