Wiadomości z Zabrza

Za nami ostatnia kolejka PKO Ekstraklasy

  • Dodano: 2020-07-21 06:45, aktualizacja: 2020-07-21 07:10

Sobotni mecz Górnika Zabrze z Zagłębiem Lubin zakończył się wynikiem 0:2. Spotkanie ostatniej kolejki sezonu 2019/2020 przebiegało pod znakiem pożegnań. W meczu kończącym ten nietypowy sezon, po raz ostatni na boisko przy ulicy Roosevelta w barwach Górnika wybiegli kapitanowie – Szymon Matuszek oraz Igor Angulo.

Bask grał na Roosevelta zaledwie przez cztery sezony, ale i tak zdołał odcisnąć na niej swoje piętno i zapisać się złotymi zgłoskami w bogatej historii zabrzańskiego klubu. O klasie Angulo dużo mówią liczby. Doświadczony zawodnik przez te cztery sezony wystąpił w barwach Górnika w 153 meczach zdobywając w nich 88 bramek. 63 z tych goli strzelił w meczach Ekstraklasy, co czyni go trzecim najskuteczniejszym obcokrajowcem naszej ligi za plecami dużo dłużej w niej grających Portugalczyka Flavio Paixao i Serba Miroslava Radovicia.

Z Górnika odchodzą także pomocnicy 31-letni Szymon Matuszek, 27-letni Kamil Zapolnik i 21-letni David Kopacz

W meczu ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy bramki dla Górnika Zabrze zdobyli Bartosz Białek (13), Filip Starzyński (67-karny). Górnik zajął ostatecznie 9. miejsce, czyli najwyższe w grupie spadkowej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.