Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Za nami koncert "1989 - Wolność to wybór"

  • Dodano: 2019-06-04 10:30

Muzyczna uczta i multimedialne widowisko w jednym – tak można w skrócie opisać koncert „1989 – Wolność to wybór”, który 2 czerwca odbył się na promenadzie przy Arenie Zabrze.

Uczestnicy tego widowiska wybrali się w symboliczną podróż, która zilustrowała zmagania Polaków walczących o wolność i niepodległość. W koncercie upamiętniającym 30. rocznicę wolnych wyborów w Polsce wystąpiła plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in.: Katarzyna Cerekwicka, Marek Piekarczyk czy Łukasz Zagrobelny. Artyści zaśpiewali kultowe, rozpoznawalne przez pokolenia utwory.

Komunizm, strajki robotników, stan wojenny, wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II, wprowadzenie Polski do NATO i późniejsze wejście do Unii Europejskiej – część z nas doskonale pamięta wszystkie te wydarzenia, inni znają je z podręczników i opowieści. Wszyscy mieszkańcy Metropolii, niezależnie od wieku, mogli doświadczyć tych wydarzeń w zupełnie nowej formie, podczas zapierającego dech w piersiach audiowizualnego widowiska.

Koncert, który odbył się na promenadzie Areny Zabrze, miał formę dynamicznego pokazu obrazów i dźwięków, podczas którego nastroje zmieniały się jak w kalejdoskopie – od wzruszeń i zadumy, po radość i wspólną zabawę. W Zabrzu zobaczyliśmy multimedialną scenę, na której wystąpili znani artyści, a towarzyszyły im najważniejsze wydarzenia sprzed i po 1989 roku.

W muzyczną podróż publiczność zabrali: Katarzyna Cerekwicka, Natalia Sikora, Marie Napieralska, Marek Piekarczyk, Łukasz Zagrobelny, Filip Lato, Sound ‘N Grace, Piotr Tłustochowicz i Mateusz Jakubiec. Z głośników popłynęły dźwięki znanych utworów, takich jak: „Dziwny jest ten świat”, „Autobiografia”, „Przeżyj to sam”, „Chcemy być sobą” i inne. Imprezę poprowadzili: Edyta Herbuś i Rafał Brzozowski.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.